eReport.sk
Seniori sú ľahkým cieľom podvodníkov
Seniori sú ľahkým cieľom podvodníkov. Ilustračné foto: shutterstock

Podvodník sa seniorke predstavil ako pracovník banky. Ukradol jej 1000 eur


MEDZILABORCE – Polícia upozorňuje na ďalší prípad podvodu, keď neznámy páchateľ od staršej ženy z Medzilaboriec získal kódy k jej karte a minul 1000 eur. Informuje o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, ako aj vo veci prečinu podvodu.

„Koncom mája tohto roku vo večerných hodinách zatiaľ nestotožnený muž volal 78-ročnej žene z Medzilaboriec na jej mobilný telefón. Predstavil sa ako zamestnanec jednej z našich bánk a požadoval kódy k jej bankovému účtu. Zdôvodnil to tým, že ak mu neuvedie identifikačné údaje k účtu, hrozí jej veľká finančná pokuta,“ priblížila hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Národná kriminálna agentúra (NAKA) § logo.
  2. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  3. Pátranie po nezvestnom
  4. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  5. polícia, policajti
  6. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.

Seniorka mu z obavy z pokuty overovacie kódy nadiktovala, neskôr však nadobudla podozrenie, že by mohlo ísť o podvod. Kontaktovala preto banku a dala zablokovať bankomatovú kartu. Zistila však, že páchateľ už stihol z jej účtu zrealizovať platby za niekoľko stoviek eur.  

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá a opätovne upozorňuje občanov na zvýšenú obozretnosť. „Takéto prípady sa neustále opakujú. V tomto prípade je podozrivé už len to, že pracovníci banky večer o 22. hodine nekontaktujú svojich zákazníkov,“ uzatvára Ligdayová.

Zdroj: fb/polícia

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podvodník sa seniorke predstavil ako pracovník banky. Ukradol jej 1000 eur

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne