tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS Marek Kaňka.
Marek Kaňka. Foto: tasr

VIDEO Mladý Kaliňák prišiel so šokujúcou správou: Šéf Tiposu mal zhrabnúť odmenu 100-tisíc eur!

Pokiaľ generálny riaditeľ štátnej lotériovej spoločnosti Tipos Marek Kaňka nevysvetlí podozrenia o odmene 100.000 eur, ktoré mal dostať krátko po nástupe do funkcie, plánuje opozičný Smer-SD podať žalobu a získať tieto informácie súdnou cestou. Vo štvrtok o tom informoval tlačový odbor strany.

Tipos podľa Smeru-SD opakovane odmietol podať informácie o plate svojho šéfa v zmysle infozákona. Štátna firma upozornila, že nehospodári s verejnými zdrojmi a informácie o zárobku zverejnia členovia predstavenstva v majetkových priznaniach.

Je to potvrdené z viacerých zdrojov, tvrdí politik

„Je už verejným tajomstvom, ktoré máme potvrdené z viacerých zdrojov, že pán Kaňka bol štedro odmenený z peňazí daňových poplatníkov, a to vo výške nádherných 100.000 eur,“ uviedol podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák.

Informácie o tejto odmene nedostal ani pri osobnej návšteve Tiposu, čo podľa neho svedčí o tom, že deklarovaná otvorenosť a transparentnosť OĽANO, o ktorej tak často hovorili pred voľbami a tesne po zvolení, tak zostáva len prázdnym sľubom.“

Tipos vraj porušuje infozákon

Kaliňák sa odvoláva aj na list nemenovaného zamestnanca ministerstva financií, podľa ktorého Tipos aj jemu nadriadené ministerstvo financií robia všetko preto, aby sa ani podľa infozákona nedalo dostať k odpovedi. „Tipos a generálna tajomníčka ministerstva robia všetko preto, aby sa ani podľa infozákona nedalo dostať k odpovedi. Zamestnancom, hovoria že za žiadnu cenu s tým nemôžeme ísť vonku,“ vysvetľil E. Kaliňák s tým, že skutočnosť dáva tomuto vyjadreniu zamestnanca ministerstva financií za pravdu, pretože „už desať mesiacov sú nám všetky infožiadosti ohľadom potvrdenia Kaňkovej stotisícovej odmeny, či už z Tiposu alebo z ministerstva financií zamietnuté s odôvodnením na úrovni – lebo Fico,“ upozornil opozičný politik.

E. Kaliňák: Kaňka je dvorný marketér OĽANO

Šéf Tiposu Marek Kaňka je podľa Erika Kaliňáka dvorný marketér OĽANO, ktorý matovičovcom už 10 rokov pomáha s mediálnymi kampaňami. Okrem toho sa preslávil aj kúpou filtrov na čistenie vody od fínskeho bezdomovca, ktoré vzápätí predal stratenému Grékovi. Ale na také daňové podvody sme si už pri strane OĽANO zvykli,“ povedal vo videu na sociálnej sieti najmladší podpredseda Smeru-SD.

VIDEO Erik Kaliňák (Smer-SD) pátral po odmene 100 000 eur, ktorú mal dostať šéf Tiposu

Zdroj: fb/kalinakerik

Tipos obvinenia Kaliňáka odmietol. Hovorkyňa spoločnosti Ivana Skokanová zároveň upozornila, že Tipos nehospodári s verejnými zdrojmi, ale len so zdrojmi z vlastnej podnikateľskej činnosti a firma si polepšila. Inými slovami vlastne naznačila, že má z čoho štedro rozdávať.

 Tipos odkázal na majetkové priznania

„Ako sme už viackrát k tejto téme uviedli, a to aj priamo p. Kaliňákovi, členovia predstavenstva spoločnosti Tipos patria medzi verejných funkcionárov, ktorí zo zákona zverejňujú svoje majetkové priznania. Informácie o ich majetkových pomeroch vrátane príjmov z výkonu verejnej funkcie tak budú zverejnené v čase, ako to vyžaduje zákon. Zároveň upozorňujeme, že Tipos nehospodári s verejnými zdrojmi, ale len so zdrojmi z vlastnej podnikateľskej činnosti, pričom oproti minulosti sa výkonnosť spoločnosti zásadne zlepšila,“ vysvetlila Skokanová.  

Spoločnosť hovorí o politicky motivovaných útokoch

Hovorkyňa označila snahy podpredsedu Smeru-SD za politicky motivované. „Zároveň odmietame reagovať na takéto politicky motivované útoky, a to najmä od strany, s ktorou sú v súvislosti s Tiposom spájané z nedávnej minulosti viaceré významné kauzy s presahom v trestnoprávnej rovine. Nevidíme jednoducho dôvod, aby sme sa zapájali do politickej hry p. Kaliňáka, ktorý si len hľadá agendu pre svoje vlastné zviditeľnenie,“ dodala Skokanová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.
  2. Igor Matovič počas predvolebnej kampane.
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mladý Kaliňák prišiel so šokujúcou správou: Šéf Tiposu mal zhrabnúť odmenu 100-tisíc eur!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku