eReport.sk
Robert Fico na snímke z videosnímke.
Robert Fico na snímke z videosnímke. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico: Vykašľali sa na ľudí s nízkymi príjmami, aby mohli banky nechať na pokoji!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico dnes na tlačovej besede opätovne uviedol, že kompenzácia slovenských rodín, pokiaľ ide o obrovské zdražovanie, sa podľa strany zúžila na to, že či existuje v OĽaNO nejaké nové krídlo alebo či tu niekto s niekým bude alebo nebude hlasovať. Podľa Ficových slov však podstata problému spočíva v tom, že sme zrejme na úrovni 13% inflácie. Na budúci rok sa navyše očakáva ďalšia inflácia. No a vláda pre riešenie situácia vraj za posledný rok reálne neurobila nič.

„Ak má niekto dôchodok 350 eur a dostane nedoplatok z plynární 350 eur, ak mu niekto zvýši mesačné poplatky zo 120 na 160 eur, tak sa rovno môže ísť obesiť. Ak rodina, ktorá má tri deti je vystavená nielen zdražovaniu plynu, elektriny a ďalších vecí, ale je vystavená aj iným nákladom, ako je vysoká cena benzínu, nafty, potravín, všetkého, tak sa rovno môžu ísť títo ľudia obesiť. A čo ponúka predsedníčka vládnej strany Za ľudí? Že znížte si doma radiátory a teplotu na 16 stupňov. Čo ponúka minister hospodárstva Sulík, ktorý je priamo zodpovedný za cenovú politiku v oblasti energií a pohonných hmôt? Že keď pečú v rúre, tak majú zatvoriť dvierka na rúre alebo že je dobré vypnúť pred dovarením jedla plyn a dovariť jedlo v tej teplote, ktorá zostáva v hrnci. Predseda hospodárskeho výboru za OĽaNO pán Kremský oficiálne povedal dôchodcom, keď nevládzete platiť, tak sa presťahujte,“ skonštatoval Fico.

Krúžky namiesto riešenia krízy?

Sociálni demokrati sa rovnako pozerajú na návrh zákona o financovaní voľného času dieťaťa a tento zákon nepodporili, lebo ho považujú za výsmech. Strana si myslí, že štát má dosť peňazí na to, aby mohol každej domácnosti vyplatiť 1500 eur jednorazovú platbu za rok, ktorá aspoň sčasti pomôže rodinám reagovať na prudké zdražovanie. Smer ponúka aj hľadanie zdrojov, aby vláda mohla kompenzovať. Odhad strany hovorí, že vďaka obrovskému zdražovaniu bude mať vláda v rozpočte viac o 2,3 mld. eur, no zjavne ich nemieni vrátiť ľuďom.

Zdroj: yt/smersd

Zvládnu rodiny prudké zdraženie školského zdražovania?

Fico ďalej upozorňuje, že školy už dnes hlásia významné zdraženie školského stravovania od septembra. Môže sa jednať o ďalšiu komplikáciu pre rodinné peňaženky. Riešenie ponúka strana opäť ponúka v hľadaní zdrojov na pomoc občanom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Eduard Chmelár
  3. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  4. Advokát Marek Para.
  5. Ľudia prechádzajú okolo cenníka čerpacej stanice v centre Ríma v stredu 15. júna 2022.
  6. Na ilustračnej snímke Študentský domov Mladosť určený pre študentov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

„Najmä budeme žiadať vládu SR, aby opätovne v skrátenom legislatívnom konaní predložila zákon o mimoriadnom bankovom odvode. Prečo tým bankám, ktoré neustále zvyšujú poplatky, majú miliardové zisky a my máme problém sa vrátiť k zákonu, ktorý perfektne fungoval, ktorý ročne od bánk vyberal 300 miliónov. Prečo s tým neprídu do parlamentu? Nie, oni musia brať mestám a obciam. Oni sa vykašľú na ľudí, lebo banky treba nechať na pokoji,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Vykašľali sa na ľudí s nízkymi príjmami, aby mohli banky nechať na pokoji!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti