eReport.sk
Blaha si podal koaličných politikov
Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr

Facebook zablokoval Blahu za názory a matovičovci oslavujú! Je to však akt hodný slobodného sveta?

Tak takýto krok bol doteraz v slovenskom prostredí nevídaný! Sociálna sieť Facebook v poslednom období opakovane obmedzovala obsah poslanca NR SR a podpredsedu strany Smer-SD Ľuboša Blahu. Krok, ku ktorému však tentokrát Facebook pristúpil, bude v najbližších týždňoch s určitosťou predmetom množstva vášnivých diskusií a hádok. Je totižto otázne, či neboli Facebookom porušené Blahove základné ľudské práva, poprípade či sú takéto kroky naozaj tým správnym prejavom západného sveta, ktorý sám o sebe hovorí, že je slobodný.

Blaha mal na svojej fanúšikovskej stránke skoro 175 tisíc sledovateľov. Permanentný ban dostal za údajné nenávistné prejavy, šírenie dezinformácií, šikanovanie a podnecovanie nenávisti. Rozhodnutie Facebooku sa však aspoň pre tento moment dá nazvať kontroverzným, keďže v ani jednom bode nekonkretizuje vyjadrenia, ktorými sa Blaha svojich prešľapov mal dopustiť. Namiesto toho sociálna sieť už klasicky zvolila len všeobecné konštatovania.

Matovič a spol. sa zo zablokovania Blahu tešia

Ban pre Blahu azda najviac potešil vládnych politikov, ktorí tak minimálne nejaký čas nebudú na sociálnych sieťach konfrontovaní s jeho názormi. Opäť je však otázne, či je takáto otvorená radosť na mieste. Konfrontácia názorov je totižto podstatná pre pokrok v spoločnosti. „Poslanec Smeru Ľuboš Blaha, ktorý využíval tento kanál len ako prostriedok na šírenie nenávistných prejavov, šikanovania a obťažovania, podnecovania k násiliu a šírenia dezinformácií, dnes o túto možnosť konečne prišiel,“ reagovala strana OĽANO na Facebooku.

Pre ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) sa jedná o deň, ktorý je vynikajúcou správou pre zdravý rozum na Slovensku. Progresívny europoslanec Martin Hojsík si myslí, že sa na Facebooku skončila „Blahova žumpa nenávisti, klamstiev, hoaxov a podpory vojny.“ To, či sú podobné kroky v súlade s reálnym liberálnym a progresívnym učením, však Hojsík vo svojom statuse nerieši.

Foto: fb/jaroslavnad

Ozval sa aj Victor Breiner, šéf Centra boja s hybridnými hrozbami Naďovho ministerstva obrany, ktorý len pred pár dňami vyzýval na znepríjemnenie diskusie analytika Eduarda Chmelára v Košiciach tak, aby sa desať rokov do mesta nedostavil. „Najväčší konšpirátor, podnecovateľ násilia a šíriteľ ruskej vojenskej propagandy na slovenskom Facebooku skončil. Definitívne,“ napísal. Blahovi by podľa Breinera nevyšiel ani prechod na inú sociálnu sieť: „Telegram, Twitter, je to jedno. Je koniec.“ Naďov človek naviac predikuje, že Blaha už nebude cenný ani pre samotnú stranu Smer-SD.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Victor Breiner, poradca pre boj s hybridnými hrozbami na rezorte obrany.
  2. Neoliberálna prezidentka?
  3. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  4. Matovič trpí spasiteľským komplexom
  5. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  6. Tridsať rokov SR!
  7. NAKA zasahuje ako komando

„Už ho tam nikto nepotrebuje. Skončil. Nikto ho nebude potrebovať ani v SAV alebo akejkoľvek inej polopríčetnej inštitúcii. Ľuboš Blaha je toxický ešte aj pre najtoxickejšiu sociálnu sieť na svete. To už je čo povedať,“ uzavrel Breiner.

Pozrite si najnovší rozhovor s Ľubošom Blahom, ktorý len včera odpovedal na rôzne otázky redaktorovi Rastovi Ekkertovi v relácii eReportu Bez cenzúry.

Zdroj: Yt/ereport

Práve dnešným rozhodnutím spoločnosti Meta nám tak Ľuboš Blaha poskytol posledný rozhovor, ktorý nájdete aj na sociálnych sieťach a na stránke eReportu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Facebook zablokoval Blahu za názory a matovičovci oslavujú! Je to však akt hodný slobodného sveta?

Odoberať
Upozorniť na
65 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php