eReport.sk
Robert Fico, foto: tasr

VIDEO Fico: Slovensko je v zajatí blázna. TOTO premiér nemôže myslieť vážne

Robert Fico opäť premiérovi Igorovi Matovičovi nič nedaroval. Podľa jeho slov, je predseda vlády mimo zmyslov, čo je pre krajinu v danej situácii mimoriadne nebezpečné. A to nie je všetko. Tvrdí, že stratili akúkoľvek autoritu a nemá šancu zabezpečiť zmenu. Počas tlačovky však nespochybnil len premiérovu autoritu ale aj rokovanie s Ruskou federáciou o dodávkach vakcíny Sputnik a slová o množstve dávok, ktoré by nám vedeli poskytnúť. Nezabudol ani na núdzový stav či referendum o predčasných voľbách.

Matovičove príbehy a zdravý rozum

Fico tvrdí, že premiér klamal o tom, že by nám Rusko vedelo poskytnúť dva milióny dávok vakcíny Sputnik. „Neexistuje žiadna oficiálna objednávka na dva milióny kusov takejto vakcíny a rovnako nie je ani žiadne potvrdenie, že by takéto niečo bolo k dispozícii,” hovorí a odvoláva sa na kontakty Smeru-SD v Rusku. Matoviča označil za blázna. „Jednoducho povie nejaký príbeh a je presvedčený, že tento príbeh je pravdivý,” poznamenal. Kritizoval aj vyjadrenia premiéra o odborníkoch. „Premiér so zdravým rozumom nemôže povedať, že keď on riadil pandémiu, boli sme najlepší na svete, a že dnes, keď to riadia odborníci, sme najhorší na svete,” povedal s tým, že je to urážka a na mieste odborníkov by nešiel na stretnutie, na ktoré ich premiér pozval.

Všetci proti Ficovi?

Hovorí o potrebe výmeny vlády a aspoň nejakého nadobudnutia dôvery vo vzťahu k nej. Aj preto pokračujú v zbere podpisov na vyhlásenie referenda za predčasné voľby. Pri téme referenda poukázal na medializovaný list z jednej zo slovenských nemocníc, ktorým vedenie zakazovalo podpisové akcie v nemocnici a v jej ubytovacom zariadení. Podľa Fica ide o trestný čin marenia referenda a jeho prípravy. Myslí si, že je to protiústavné a vyzval generálnu prokuratúru, aby to preskúmala. Odvoláva sa na Ústavu SR, ktorá zaručuje petičné právo občanov. Zároveň odmieta spochybňovanie ústavnosti referendovej otázky.

Núdzový stav tu bude stále, tvrdí šéf Smeru

Fico upozornil aj na oficiálny vládny dokument, ktorým sa zdôvodňuje predĺženie núdzového stavu a má ho v stredu predložiť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková(Za ľudí). “Čo sa týka prognózy, jediná cesta von a teda aj mapa k tomu, kedy sa konečne zbavíme predĺženia núdzových stavov, je level zaočkovania približne na úrovni 60 až 80 percent populácie,” prečítal časť vraj oficiálneho dokumentu vlády k predĺženiu núdzového stavu Fico a dodal svoj komentár: “Oni sa naozaj zbláznili! Predsa vieme, že úroveň zaočkovania je 5 – 6 percent!” Zároveň Fico poukázal, že podľa prieskumu sa chce zaočkovať iba okolo 40 percent ľudí na Slovensku a navyše zápasíme aj s nedostatkom vakcín. “Viete čo to znamená? To znamená, že núdzový stav bude stále!” dodal šéf Smeru.

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.