eReport.sk
Michal Bartek, foto:fb/m.b.

Trenčianska župa odsúdila atentát na predsedu vlády. Bartek: Bagatelizovanie tohto skutku je neprijateľné!


Niekoľko dní po bezprecedentnom atentáte na predsedu vlády Roberta Fica počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej sa začína rozdelená spoločnosť aspoň v niektorých témach spájať. Medzi takú patrí aj odsúdenie tohto hrozného činu.

Trenčiansky samosprávny kraj sa na svojom zasadnutí jednomyseľne zhodol na odsúdení útoku na premiéra. „Počas dnešného rokovania Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja, sme schválili predsedom Jaroslavom Baškom prednesené uznesenie, na odsúdenie ohavného atentátu, ktorý bol spáchaný na predsedu vlády SR Roberta Fica. Ďakujem predsedovi Baškovi za tento návrh ako aj svojím kolegom za jeho jednomyseľné schválenie. Pevne verím, že jeho obsah môže byť inšpiráciou aj pre ďalšie samosprávy na odsúdenie tohto bezprecedentného aktu zla. Bagatelizovanie tohto skutku, ktorého sme svedkami, je neprípustné a preto je správne, že sme dnes toto uznesenie prijali.“ napísal na sociálnej sieti poslanec Národnej rady a podpredseda TSK Michal Bartek.

Znenie uznesenia župy

Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja na svojom zasadnutí dňa 20.05.2024 prerokovalo a

I. o d s u d z u j e

atentát na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica, ktorý je bezprecedentným neprijateľným útokom na demokratické zriadenie Slovenskej republiky a riadnu činnosť jej ústavných orgánov a vyvrcholením nenávistných a negatívnych nálad v spoločnosti, pričom takýto čin v novodobej histórii našej krajiny nemá obdobu

II. v y z ý v a

volených zástupcov na všetkých úrovniach verejného života a občanov

k upokojeniu spoločenskej situácie, k návratu k slušnej a civilizovanej komunikácii a k hodnotám, ktoré ako národ dlhodobo uznávame

Mohlo by vás zaujímať:

III. p r a j e

predsedovi vlády Slovenskej republiky Robertovi Ficovi veľa síl a energie a čo najskoršie uzdravenie.

Útok jednomyseľne odsúdil aj parlament

Národná rada odsúdila útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v Handlovej. Vyzýva na nešírenie nenávisti. Ľudia podľa poslancov nesmú byť terčom nenávisti pre svoje politické názory. Vyplýva to z uznesenia, ktoré v utorok jednomyseľne schválil parlament. Predložila ho skupina koaličných poslancov. „NR SR so zdesením a hlbokým znepokojením prijala správu o atentáte na predsedu vlády SR Roberta Fica, ktorý bol zjavne spáchaný z politických motívov a zaslúži si to najostrejšie odsúdenie. Principiálne odmieta násilie, osobitne násilie, ktoré atentátnik zjavne spáchal iba preto, že má iný politický postoj, aký prezentuje vláda SR,“ uvádza sa v uznesení.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trenčianska župa odsúdila atentát na predsedu vlády. Bartek: Bagatelizovanie tohto skutku je neprijateľné!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: