eReport.sk
Plány na začiatku boli veľké. Čo z nich však ostalo? Zdá sa, že jedno veľké nič.
Mikuláš Dzurinda, foto:tasr

Hrozba pre Slovensko mu neprekáža? Dzurinda schvaľuje nemecký návrh: Slovensko by malo byť štítom Ukrajiny!


Slovensko, ako priamo zapojená krajina v rusko-ukrajinskom konflikte? Nie, nie je to sci-fi, vďaka novému návrh Nemecka, to môže byť čoskoro katastrofálna realita.

Kontroverzný návrh

Informovali sme Vás o tom, ako nemecký vládny poslanec J. Weingarten za stranu SPD kancelára Olafa Scholza prišiel s návrhom, aby Nemecko bránilo ukrajinské územie zo Slovenska, kedy by Ukrajina prerozdelila svoje systémy protivzdušnej obrany a ťažkú techniku presunula na územie susedných krajin. Do Poľska, Maďarska a Slovenska s cieľom, pomoc Ukrajine odrážať ruské raketové útoky .

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  2. Zelenskyj skupine G7

To by v tomto prípade však znamenalo priame zapojenie našej krajiny do vojny. Ministerstvo zahraničných veci návrh Berlína rázne odmietol. Pod tento kontroverzný “nápad” sa podpísali viacerí európski politici. Neprekvapuje, že najmä tí z krajín geograficky vzdialenejších od Ukrajiny, čo však prekvapuje, že sa medzi nimi objavilo aj meno slovenského politika.

Dzurinda je za

Bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa pod tento návrh Nemecka podpísal! Podľa jeho slov, by malo aj Slovensko zahŕnať akýsi štít Ukrajiny v boji proti ruským náletom.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozba pre Slovensko mu neprekáža? Dzurinda schvaľuje nemecký návrh: Slovensko by malo byť štítom Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
57 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne