eReport.sk
Demokrati sa zlúčujú s mini stranou
Šéf strany Demokrati a exminister obrany Jaroslav Naď. Foto: tasr

Naď s darovaním S-300 neoklamal len všetkých Slovákov, ale aj vládnych partnerov! Sulík ho ostro kritizuje


Určite si pamätáte na viaceré momenty, kedy predchádzajúca vláda na čele s Igorom Matovičovom či následne Eduardom Hegerom pôsobila skôr servílne, ako suverénne a svojprávne. Medzi také momenty s určitosťou patrí aj vojenská pomoc pre Ukrajinu.

Darovanie S-300

Vtedajší minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) s požehnaním premiera Eduarda Hegera, patril medzi najsilnejšieho presadzovača myšlienky: „Musíme Ukrajine darovať všetky zbrane, ktoré máme, pretože sa to od nás vyžaduje”. A tej sa aj napokon držal. Okrem mnohých, je takým momentom, ktorý udkvel v myšlienkach Slovákov aj doteraz, darovanie nášho jediného systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine. Išlo o bojaschopný systém, ktorý Slovenská republika aj patrične využívala. Vtedy však exminister deklaroval, že systém nehodlá Kyjevu darovať. Povedal to dokonca aj na tlačovej konferencii pár hodín pred samotným darovaním. Oklamal tým celé Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  2. Zelenskyj skupine G7
  3. Plány na začiatku boli veľké. Čo z nich však ostalo? Zdá sa, že jedno veľké nič.

Naď oklamal celú vládu

V rozhovore pre portál Štandard poukazuje na Naďove klamstvá aj bývalý vládny partner, exminister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Liberál tvrdí, že Naď s darovaním systému S-300 neoklamal len väčšinu národa, ale aj svojich vládnych kolegov. „Naď pri systéme S-300 oklamal mňa aj celú vládu,” povedal v rozhovore Sulík.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď s darovaním S-300 neoklamal len všetkých Slovákov, ale aj vládnych partnerov! Sulík ho ostro kritizuje

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: