eReport.sk
podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák

Šokujúce zistenia: Atentátnik nebol osamotený vlk, svoj plán komunikoval v komunite!


15. máj 2024 sa navždy zapísal do temných dejín našej histórie. Predseda vlády Robert Fico sa stal obeťou atentátu, ktorý naň vykonal 71-ročný muž. Ako dôvody tohto strašného činu samotný útočník uviedol, že nie je s premiérovou politikou spokojný. Jediné čo doposiaľ nie je zodpovedané je to, či útočník na tomto čine s niekym nespolupracoval.

Atentátnik nebol osamotený vlk

Medzičasom sa toho veľa udialo. Premiér Fico sa pomaly, ale isto zo závažných zranení, ktoré mu štyri strelné rany spôsobili uzdravuje a atentátnik po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu skončil vo väzbe. Teraz vyšli na povrch ďalšie skutočnosti. Podľa slov ministra obrany Roberta Kaliňáka nemusel útočník byť v tom sám! Nasvedčujú tomu viaceré skutočnosti: „Ten človek komunikoval v komunite. Komunikoval v komunite svoj ani neviem, či plán, ale oznámenie toho, čo vlastne asi plánuje nejakým spôsobom urobiť, a zároveň došlo k určitej likvidácii stôp po tom, čo bol zadržaný Podpredseda vlády zopakoval informáciu, podľa ktorej vyšetrovanie ukazuje, že nešlo o osamoteného vlka,“ povedal minister v relácii Analýzy 24.

Mohlo by vás zaujímať:

Muž obvinený z atentátu na predsedu vlády Roberta Fica mohol o svojom pláne informovať už pred útokom na sociálnych sieťach. Vyplýva to z vyjadrenia ministra obrany Roberta Kaliňáka v relácii.

Vymazaná komunikácia

O vymazaní komunikácie útočníka hovoril už v nedeľu na tlačovej besede aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Zdroj: yt/eReport

„Podľa tejto verzie sa páchateľ pohyboval v skupine ľudí, ktorí sa na tento trestný čin hecovali. Dve hodiny po spáchaní skutku mal páchateľ vymazanú všetku facebookovú aj komunikačnú históriu a neurobil to on a zrejme ani jeho manželka. Na základe tejto operatívnej informácie pracujeme aj s možnosťou, že za trestným činom je skupina osôb. Hovorím to aj na základe spravodajských informácií, ktoré nám boli poskytnuté,“ vyhlásil minister vnútra na tlačovej besede.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce zistenia: Atentátnik nebol osamotený vlk, svoj plán komunikoval v komunite!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: