eReport.sk
Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu.
Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu. Foto: eReport

Dankova SNS odkázala: Musíme opäť rokovať s Rusmi. Inak nemáme šancu ekonomicky prežiť

Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) vyzýva ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby bezodkladne začal rokovania s Gazpromom o dodávkach plynu. Súčasne mu podáva pomocnú ruku pri týchto rokovaniach. TASR o tom informovala v sobotu riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

„Minister hospodárstva Sulík svojvoľne v máji oznámil, že Slovenský plynárenský priemysel prechádza na odbery iných dodávateľov plynu už toto leto,“ uviedla SNS. Zároveň tvrdí, že sny o odbere skvapalneného plynu zo Spojených štátov amerických sa postupne rozplývajú. „Spojené štáty nie sú schopné dodržiavať termíny a ceny skvapalneného plynu sú niekoľkokrát väčšie ako cena plynu z Ruskej federácie. Severské štáty nie sú schopné dodržiavať objemy dodávok. Minister Sulík hazarduje s cenou plynu na budúci rok a už dnes alibisticky oznamuje, že pre niektoré domácnosti môže byť plyn drahší ako 50 percent,“ poznamenali národniari.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia prechádzajú okolo cenníka čerpacej stanice v centre Ríma v stredu 15. júna 2022.
  2. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.
  3. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.

SNS vyzýva ministra hospodárstva, aby nehazardoval s cenami plynu slovenských domácností a veľkoodberateľov. Tvrdí, že jeho rozhodnutia môžu budúci rok likvidovať slovenské podniky a rozbíjať rozpočet domácností. Jedinou cestou podľa nej je obnoviť bezodkladne rokovania s Gazpromom a pokúsiť sa zastabilizovať cenu plynu tak, aby bola na úrovni Maďarskej republiky.

„V budúcnosti budeme musieť opäť rokovať s Ruskom o dodávkach plynu, inak Slovensko a ani Slováci nemáme šancu ekonomicky prežiť. Čo si myslíte vy? Mali by sme sa vrátiť k 100 % odberu lacného plynu z Ruska?“ pýta sa strana vedená Andrejom Dankom vo svojom piatkovom statuse.

Zdroj: fb/stranasns

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dankova SNS odkázala: Musíme opäť rokovať s Rusmi. Inak nemáme šancu ekonomicky prežiť

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti