eReport.sk
Robert Fico.
Robert Fico, šéf Smeru. fb/robertficosk

VIDEO Fico reagoval po návrate z paláca: Neviem, či som naplnil očakávania prezidentky!

Šéf strany Smer – SD Robert Fico sa dnes (v pondelok 27. septembra) popoludní v Prezidentskom paláci v Bratislave stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Hovorili spolu o aktuálnej politickej situácii, vrátane tej, ktorá vládne v slovenských bezpečnostných zložkách. Trojnásobný expremiér už zverejnil video, v ktorom občanom zreferoval svoje posolstvá, ktoré zanechal v Prezidentskom paláci. Hovorca prezidentky uviedol, že Čaputová Fica požiadala o rešpekt k deľbe moci, primeranosť vo svojich vyjadreniach a nepodnecovanie nenávisti, pretože na ňu môžeme doplatiť všetci.

Fico v úvode videa pripomenul, že napriek tomu, že má na mnohé veci iný názor ako Čaputová, jej pozvanie prijal. “Nemám žiadne právo interpretovať názory prezidentky, je na nej ako bude naše stretnutie hodnotiť,” podčiarkol líder opozície.

Prezidentku varoval aj pred rekordným zdražovaním

Aké posolstvá v Prezidentskom paláci zanechal? “Predovšetkým som zdôraznil nárast frustrácie a hnevu v slovenskej spoločnosti a nevyhnutnosť prezidentského úradu dôraznejšie reagovať na útoky vládnej koalície na sociálny štát a neschopnosť vlády riešiť najakútnejšie sociálne výzvy,” vysvetlil Fico.

Pripomenul, že “pokiaľ nebude vláda pri deštrukcii sociálneho štátu aj pod drobnohľadom a tvrdou kritikou aj prezidentského úradu, tak svojou nečinnosťou, zaoberaním sa vnútro koaličnými šarvátkami a neschopnosťou, spustí rekordnú vlnu zdražovania s drastickými dopadmi na životnú úroveň ľudí na Slovensku.”

“Jasne som jej vytkol faktické zmarenie referenda”

Fico ďalej povedal, že prezidentke uviedol aj celý rad konkrétnych prípadov manipulácií trestných konaní. Vrátane “zneužívania právomocí verejných činiteľov, korumpovania udavačov a nespravodlivostí, ktoré vyžadujú kritiku z úst hlavy štátu.”

“Nečinnosť pani prezidentky v otázkach deštrukcie právneho štátu a hrubého zneužívania trestného práva považujem, jemne povedané, za zatváranie očí pred realitou. Na konci dňa to vedie aj narastaniu nedôvery v prezidentský úrad,” nepriamo poukázal Fico aj výsledky nedeľňajšieho prieskumu popularity politikov.

Fico zdôraznil, že vyslovil pred Čaputovou jediné riešenie a východisko zo súčasnej situácie a tým sú podľa neho predčasné voľby. “Pani prezidentke som jasne vytkol faktické zmarenie referenda podaním návrhu na Ústavný súd SR,” spresnil s tým, že na vládnej koalícii sa nedá veriť ani sa naňu nedá spoľahnúť.

Fico upozornil aj na revanš

Fico informoval Čaputovú aj o ďalších plánoch Smeru, ktoré sa týkajú referenda aj organizovania protestov v nasledujúcich mesiacoch. “Pani prezidentku som varoval pred revanšom, ktorý bude pochopiteľnou odpoveďou na zločiny páchané súčasnou vládnou koalíciou na ľuďoch a ich základných právach. Smer odmieta revanš v surovej podobe. Neviem, či som naplnil očakávania pani prezidentky, ale kvôli nim som k pani prezidentke nešiel,” dodal Robert Fico.

Zdroj: fb/robertficosk

Hovorca prezidentky Martin Strižinec pre TASR potvrdil, že prezidentka diskutovala s Ficom o dianí v bezpečnostných zložkách a celkovej situácii na Slovensku, teda o rovnakých témach, ako predtým hovorila na stretnutí s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

Čaputová Fica požiadala o rešpekt k deľbe moci

Strižinec podotkol, že Čaputová Fica požiadala o rešpekt k deľbe moci, primeranosť vo svojich vyjadreniach a nepodnecovanie nenávisti, pretože na ňu môžeme doplatiť všetci.

“V najbližších dňoch sa prezidentka plánuje stretnúť aj s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. Na stretnutiach s nimi plánuje hovoriť aj o tom, ako upokojiť situáciu na Slovensku,” doplnil Strižinec.

Prezidentka v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci aj s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách. Témou rokovania bol tiež vývoj pandémie ochorenia COVID-19.

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci s premiérom Eduardom Hegerom. O aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách sa chce rozprávať aj predsedom parlamentu a koaličného hnutia Sme rodina Borisom Kollárom a lídrom mimoparlamentného Hlasu-SD Petrom Pellegrinim.

Kritika zo strany Remišovej

Vicepremiérka Veronika Remišová už počas dňa kritizovala skutočnosť, že hlava štátu avizovala stretnutie s Ficom. “Ani neviem, či stretnutie s Robertom Ficom k tejto téme má nejaký význam, pretože rétoriku Roberta Fica počujeme v každej jednej televíznej relácii,“  uviedla šéfka rozpadajúcej sa strany Za ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
  2. Zuzana Čaputová vystupuje so Správou o stave Slovenskej republiky pred poslancami
  3. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  4. Robert Fico.(Smer-SD).
  5. Robert Fico v českej televízii CNN Prima.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti