eReport.sk

Čaputová prehovorila. Prečo som sa stretla s Ficom? Veľa som sa dozvedela. Vôbec to neľutujem!

V predošlých dňoch pozvala prezidentka Zuzana Čaputová na stretnutie do paláca lídra opozície a bývalého premiéra Roberta Fica. Hovoriť mali aj o situácii v bezpečnostných zložkách. Toto stretnutie však vyvolalo nechuť hneď u niekoľkých politikov. Skritizovali ju minister financií Igor Matovič či vicepremiérka Veronika Remišová.

Čaputová si však za svojím rozhodnutím stojí. „Považujem za potrebné v krízových časoch hovoriť aj s názorovými oponentmi. Považujem to za užitočné stretnutie. Veľa som sa dozvedela. Vôbec to neľutujem, je to podľa mňa moja povinnosť. Nejde o mňa a o to, či mi je príjemné počúvať názory môjho názorového oponenta, alebo človeka, ktorý na mňa osobne útočí. Ide tu o krajinu a preto to bolo dôležité,“ pripomenula hlava štátu v nedeľnej diskusii RTVS O päť minút 12. „Musíme sa sústrediť na to, ako krajinu vyviesť z tejto situácie von a cez nenávisť to nepôjde,“ zdôraznila.

– Foto: RTVS

Fico sa s Čaputovou stretol v pondelok 27. septembra. „Pani prezidentka Čaputová má požiadala o stretnutie k aktuálnej politickej situácii. Napriek tomu, že mám na mnohé veci podstatne iný názor ako pani prezidentka, napriek tomu, že stojím na inom politickom brehu ako pani prezidentka, pozvanie som akceptoval,“ nechal sa počuť Fico. Prezradil však iba to, o čom hovoril s prezidentkou on sám. Opozičný poslanec sa s hlavou štátu bavil napríklad aj o referende. „Pani prezidentke som jasne vytkol faktické zmarenie referenda podaním návrhu na Ústavný súd,“ povedal expremiér.

Predseda SMERU-SD Robert Fico

Čaputová neľutuje, že sa stretla s Robertom Ficom. – Foto: tasr

„Oznámil som pani prezidentke, že jej doručíme dve otázky do ďalšej petičnej akcie. Budeme čakať na jej reakciu. Ak oznámi, že otázky nepodá na posúdenie Ústavnému súdu, začneme zbierať podpisy,“ dodal Fico. „Myslím, že Robert Fico hovorí o nejakej predbežnej konzultácii alebo niečom takom. V každom prípade môjho postoja k referendu sa popísalo neuveriteľne veľa klamstiev. Ja si ctím inštitút referenda. Zároveň ale referendum musí byť vypísané v súlade s Ústavou SR. Od začiatku som hovorila, ešte pred tým, ako bolo vypísané referendum, že táto otázka je medzi odborníkmi na ústavné právo otázna,“ uviedla hlava štátu. Čaputová zdôraznila, že Ústavný súd navrhol dať referendum do Ústavy SR.

Čítajte viac:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Robert Fico.
  3. Robert Fico a moderátor Adel Ghannam.
  4. Zuzana Čaputová uprostred lesa so študentmi.
  5. Robert Fico (Smer-SD).

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová prehovorila. Prečo som sa stretla s Ficom? Veľa som sa dozvedela. Vôbec to neľutujem!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport