eReport.sk

Čaputová sa stretla s Hegerom: Chystajú sa k nej aj Kollár, Fico a Pellegrini

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci s premiérom Eduardom Hegerom o aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách. K rovnakej téme sa plánuje stretnúť aj s predsedom opozičného Smeru-SD Robertom Ficom, ale aj predsedom parlamentu a koaličného hnutia Sme rodina Borisom Kollárom a lídrom mimoparlamentného Hlasu-SD Petrom Pellegrinim. Informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Na stretnutiach s nimi plánuje hovoriť aj o tom, ako upokojiť situáciu na Slovensku,” doplnil hovorca. Stretnutie s Ficom sa uskutoční ešte v pondelok, ďalšie majú byť v najbližších dňoch.

Líder Smeru-SD už potvrdil svoju účasť. “Napriek mnohým zásadne rozdielnym názorom, a to nielen v otázke zmareného referenda sa predseda Smeru–SD na stretnutí zúčastní a bude na ňom otvorene informovať prezidentku SR o závažnosti súčasnej situácie, ktorú Smer–SD charakterizuje ako totálny rozvrat sociálneho a právneho státu,” uviedol hovorca strany Ján Mažgút.

Prečítajte si:

  1. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  3. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
  4. Zuzana Čaputová.
  5. Robert Fico.

Témou rokovania prezidentky s predsedom vlády bol tiež vývoj pandémie ochorenia COVID-19. „Premiér prezidentku informoval aj o situácii vo vládnej koalícii, pričom jej povedal, že je pripravený na všetky varianty v záujme udržania politickej stability a takisto plnenia vládneho programu,” priblížila jeho hovorkyňa Ľubica Janíková. Dianie v orgánoch činných v trestnom konaní riešila aj Bezpečnostná rada SR. Rozhodla o vzniku pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorá začala fungovať minulý týždeň. Pripraviť má konkrétne návrhy zmien na zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti