eReport.sk
Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
Zuzana Čaputová počas videopríhovoru. Foto: tasr

Aká je popularita politikov? Čaputovej dôveryhodnosť klesla, prepadol sa aj Sulík! Fico výrazne poskočil

Podľa najnovšieho prieskumu dôveryhodnosti naďalej kraľuje rebríčku prezidentka Zuzana Čaputová. Ako dopadli ďalší slovenskí politici? Najväčší dôvod na radosť majú lídri ĽSNS a Smeru. Naopak, najnovší prieskum najviac rozosmúti šéfov koaličných partnerov Sme rodina a SaS. A čo Igor Matovič? Nuž ten sa vôbec nehýbe.

Prieskumu agentúry Focus dominuje už tradične hlava štátu Zuzana Čaputová so 49 percentami. Tá si podľa agentúry oproti júnu pohoršila o celých päť percent, pričom aktuálne prezidentke viac ľudí nedôveruje (50 percent) ako dôveruje.

Pellegrini klesol až o tri percentá

Druhým je šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini so 41 percentami, ktorý si taktiež pohoršil, konkrétne o tri percentuálne body. Tretím je predseda vlády Eduard Heger s 30 percentami, premiér si od júna polepšil o jedno percento.

Sulík si pohoršil rovnakou mierou ako prezidentka

Šéf SaS Richard Sulík, ktorý si pohoršil o až päť percent, je s 29 percentami na štvrtej pozícii. V rebríčku dôveryhodnosti si, naopak, výrazne – o štyri percentá – polepšil expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico (29 percent) a uzatvára prvú päťku politikov.

Kollár 5 percent dole, Kotleba 5 percent hore

Predsedovi hnutia Sme Rodina Borisovi Kollárovi vyjadrilo v ankete dôveru 26 percent opýtaných (pokles o 5 percent), predseda SNS Andrej Danko má 25-percentnú dôveru. Lídrovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi verí 23 percenta predsedovi KDH Milanovi Majerskému 21 percent oslovených v ankete.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba dosiahol v prieskume 20-percentnú dôveru verejnosti, pričom zaznamenal zo všetkých najväčší posun smerom na hor – až o 5 percent. Predsedníčka vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová stagnuje na 19 percentách. Rovnako aj líderke mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Irena Bihariová namerali 19-percentnú dôveryhodnosť .

Matovič je za kolegami, predbehol len šéfa SMK

Expremiérovi a lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi vyjadrilo v prieskume dôveru 13 percent respondentov (ani si nepolepšil ani nepohoršil), predsedovi SMK Krisztiánovi Forróovi osem percent.

Dodávame, že aktuálne v rebríčku nie je jediný politik, ktorého dôveryhodnosť by prevyšovala jeho nedôveryhodnosť, ktorú v grafikách predstavujú percentá v červených poliach.

Rebríček dôveryhodnosti v GALÉRII

Zdroj: TV Markíza

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti