eReport.sk
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Sebavedomá Remišová: Načo sa prezidentka stretáva s Ficom? Kollár z koalície neodíde, Sulíkovi držím palce

Vicepremiérka Veronika Remišová má za sebou ťažké obdobie. Rozpadol sa jej poslanecký klub Za ľudí a šéf parlamentu Boris Kollár sa jej vysmial za vzdelanie a odporučil jej, aby sa nevyjadrovala k právnym a bezpečnostným veciam. Teraz sa však rozhodla prehovoriť ona.

Remišová sa objavila v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo. Z toho, že ju koaličný partner nazval bábkoherečkou si nič nerobí. „Vždy, keď sa na mňa niekto hnevá a niečo mu na mne prekáža, tak vyjde s týmto. K tomu je zbytočné sa vyjadrovať, ja si za svojimi štúdiami na Sorbonne stojím,“ povedala ministerka, ktorá zrejme Kollára neberie vážne ani v prípade, keď sa vyhráža odchodom z koalície. Dôvodom je sporný paragraf 363 Trestného poriadku či oddelenie Špeciálnej prokuratúry od Generálnej. „Ja si nemyslím, že Boris Kollár bude odchádzať z koalície,“ vyhlásila sebavedomo Remišová. „Ale na takú celospoločenskú atmosféru a náladu to má veľmi negatívny vplyv a využíva to v prvom rade Robert Fico,“ zamyslela sa.

Remišová si myslí, že sa nakoniec s Kollárom koalícia dohodne a Sme rodina neodíde. – Foto: tasr

Vicepremiérka tiež krúti hlavou nad rozhodnutím prezidentky Zuzany Čaputovej stretnúť sa s lídrom opozície Ficom. Baviť by sa mali o súčasnej situácii v bezpečnostných zložkách. „Tá rétorika aj opozície je neprijateľná. To, akým spôsobom sa vyjadrujú k vyšetrovateľom, ktorí po dlhých rokoch vyšetrujú tú najťažšiu korupciu, je absolútne neprijateľné. Ani neviem, či stretnutie s Robertom Ficom k tejto téme má nejaký význam, pretože rétoriku Roberta Fica počujeme v každej jednej televíznej relácii,“ myslí si vicepremiérka.

Kolíková odišla do ministerského klubu SaS. Remišová želá Sulíkovi veľa šťastia. – Foto: tasr

Svoje si povedala aj na predsedu SaS Richarda Sulíka, ktorého strana poňala k sebe do klubu časť poslancov Za ľudí, ako aj ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. „Máme za sebou päť mesiacov naťahovačiek v strane kvôli ambícii pani Kolíkovej byť predsedníčkou strany. Funkciu ministerky spravodlivosti prenechávam a to už bude problémom Richarda Sulíka. A v tom mu držím palce,“ dodala s tým, že nemieni hrotiť situáciu kvôli funkciám. Naznačila tak, že ministerstvo spravodlivosti teda zrejme prenechá SaS, hoci podľa koaličnej dohody patrí strane Za ľudí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti