eReport.sk
Robert Fico a moderátor Adel Ghannam.
Robert Fico a moderátor Adel Ghannam. Foto: yt/refresher.sk

VIDEO Fico pri téme očkovania: Pán redaktor, kľudne si nechajte aj do oka pichnúť tú injekciu!

V štúdiu to poriadne iskrilo, miestami sa zdalo, že dôjde k jeho explózii. Samozrejme, obrazne povedané, atmosféra totiž bola poriadne hustá. Šéf Smeru prijal pozvanie moderátora Adela Ghannama a poskytol rozhovor portálu refresher.sk. Počas päťdesiatich minút tronásobný expremiér reagoval na viaceré témy. Reč bola o influencerke Zuzane Plačkovej, špeciálnom exprokurátorovi Dušanovi Kováčikovi, kajúcnikoch, pandémii, ale aj o samotných záľubách, ktorým sa líder opozičnej parlamentnej strany vo voľnom čase venuje, aké filmy pozerá či aké knihy číta.

Pri každom zo spomínaných tematických okruhov (až na tie voľnočasovo – lifestylové) to v štúdiu poriadne vrelo, dialóg bol vo vysokej miere konfrontačný. Dôvod? Fico trval na svojom a moderátor tiež nechcel uhnúť ani o milimeter. Jednoducho, dosť šialené, ale zato s poriadnou dynamikou.

Jednou z najhorúcejších tém v štúdiu bola tá o pandémii a očkovaní, túto časť vám prinášame v plnom rozhovorovom znení, bez našich komentárov. A v závere článku pripájame celé video.

Fico: Neverím v očkovanie, vidím za tým obrovský kšeft

 • Moderátor: Prejdime k iným témam, a to je očkovanie. A to je teraz veľká pandemická téma. Stále nie ste zaočkovaný, je to tak?
 • Fico: Nie som
 • Moderátor: Nie ste. Súhlasíte však s tým, že očkovanie…
 • Fico: Kvôli mne zomierajú ľudia, áno.
 • Moderátor: Môžem položiť otázku?
 • Fico: Však idete k tomu…
 • Moderátor: Súhlasíte s tým, že očkovanie je cestou von z pandémie? Vieme sa zhodnúť aspoň na tomto? Alebo nie?
 • Fico: Pán redaktor, kľudne si nechajte aj do oka pichnúť tú injekciu, mne je to jedno. Ak veríte, že očkovanie vám pomáha…
 • Moderátor: Ja sa pýtam, či vy veríte?
 • Fico: Ale ja vám odpovedám, že ja tomu neverím, dobre? Ja sám hovorím o sebe. Ja nie som ani lekár, nie som ani človek, ktorý sa vyzná v pandémiách ani neviem v čom všetkom. Ale: čítam si základné veci, viem čo mi pomáha v živote. Mám 57 rokov, už niečo mám vyskúšané, niečo nemám vyskúšané. Čo je dobré pre moje zdravie, čo pre moje zdravie dobré nie je. Dobrovoľnosť je pre mňa jednoduchý prístup. Ak vy tomu veríte, choďte.
 • Moderátor: Ale moja otázka nie je, či to má byť dobrovoľné. Moja otázka je, či vy veríte, že cestou ako sa dostať z tejto pandémie je očkovanie a ak to nie je cestou, tak čo je podľa vás cestou? Skúste stručne. Keby ste boli dnes predseda vlády…
 • Fico: Tak by som netlačil na očkovanie tak ako tlačí táto vláda.
 • Moderátor: A na čo by ste tlačil?
 • Fico: Nechal by som to na dobrovoľnosť ľudí.
 • Moderátor: Čiže, nechal by ste to premoriť?
 • Fico: Nie, nechal by som to na dobrovoľnosti ľudí a garantujem vám, že pri dobrovoľnosti ľudí by boli možno lepšie výsledky, ako ich majú teraz. Nikdy by som nikoho nenútil, aby do očkovania išiel. Ja jednoducho neverím v očkovanie, pretože už vidíme tretiu dávku, už sa hovorí o štvrtej dávke. Vo Pfizeri strieľajú fľaše šampanského od rána do večera. Zistili, že aj tá vakcína je táka zvláštna, premorená, prišli s nejakým liečikom, potom tu bude nejaký ďalší liečik a ďalšie a ďalšie veci. Možno, keby vláda to nechala tak a povedala by ľuďom: ľudia, tu sú informácie v prospech očkovania, tu sú informácie v neprospech očkovania. Keby nedráždila toho hada bosou nohou, ako sa hovorí, že tým ľuďom stále hovorí, že – a budete musieť toto a budete musieť toto… Tí ľudia majú čím ďalej, tým väčší odpor. A naviac, tejto vláde už nikto nedôveruje.
 • Moderátor: Proste, vy keby ste boli premiér, aká by bola pre vás cesta von z pandémie, akú stratégiu by ste vy zvolili?
 • Fico: Ale určite by bolo súčasťou stratégie aj očkovanie, ale na prísne dobrovoľnom postupe a ja by som si dal veľmi záležať na tom, aby sa verejnosť dozvedela aj negatívne stránky očkovania, pretože viete… Je to také trápne. Mne tiež v rodine zomreli ľudia zvláštnym spôsobom. Zaočkoval sa človek a o tri dni padol v kostole na zem. Napríklad. Dobre? Môžem uviesť ďalší prípad. A nikdy tomu človeku nič nebolo. Takže mám teraz ja spustiť nejakú kampaň? Ja som v živote neviedol kampaň proti očkovaniu. Ja som si prečítal, že zato že ja nie som zaočkovaný, klesá životná úroveň, je v tejto krajine chaos, nestabilita a zodpovedám za úmrtnosť ľudí po covidovom ochorení
 • Moderátor: Vy ste veľmi populárny politik, že vy v podstate dávate… Človek si povie, že keď Fico nie je zaočkovaný, tak ani ja nemusím byť…
 • Fico: Tak to dajme inak. Teraz poviete, že keď si ja nedám odrezať nohu, tak to nebude fungovať? Čo to je za nezmysel? To je moje telo, to je moje rozhodnutie, čo vás je do toho, že sa ja dám očkovať, alebo nedám očkovať? Každý, nech sa páči, choďte! Trikrát, nechajte si to aj do oka pichnúť. Čo ma s tým stále otravujete? Ja si myslím, že očkovanie je dobrovoľné, kto tomu verí, nech ide!
 • Moderátor: No ono je dobrovoľné
 • Fico: No teda už nie je moc dobrovoľné. Tie tlaky, ktoré sú dnes na ľudí vyvíjané sú brutálneho charakteru. Čo vy máte stále so mnou? Čo ja s tým mám? Ja ako človek, ako fyzická osoba Robert Fico vám hovorím: Neverím v očkovanie, vidím za tým obrovský kšeft farmaceutických firiem, dajte mi pokoj. Vy, keď chcete choďte a neotravujte ma s tým! Ako to mám inak povedať?
 • Moderátor: V pohode.
 • Fico: Som rád, že ste to prijali. Aspoň toto.

Zdroj: refresher.sk

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
 2. Poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)
 3. Predseda SMERU-SD Robert Fico
 4. Igor Matovič počas predvolebnej kampane.
 5. Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
 6. Robert Fico (Smer-SD)
 7. Robert Fico pozýva na "čapicový" protest.
 8. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico pri téme očkovania: Pán redaktor, kľudne si nechajte aj do oka pichnúť tú injekciu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport