eReport.sk
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru. Foto: fb/smer-sd

Fico: Táto všivavá vláda! Zneužíva falošnú informáciu, že som očkovaný. Chce sa pochváliť lepšími číslami?

Líder opozície a predseda strany Smer – SD Robert Fico na utorkovej tlačovke v parlamente uviedol, že niekto zneužil jeho osobné údaje. Ako tvrdí vo formulári e-hranica bolo uvedené že 31. júla 2021 prekročil hranice Slovenska, pričom mal do príslušného dotazníka uviesť, že je plne zaočkovaný proti novému koronavírusu. Fico jednoznačne odmietol, že by to bola pravda. Zároveň vyslovil otázku, či sa toto nedeje aj v prípade ďalších nezaočkovaných ľudí, “len aby sa mohla vláda pochváliť lepšími číslami.”

Fico pred prítomnými novinármi opäť vyhlásil, že nie je očkovaný proti covidu, a že sa ani očkovať nebude. Zdôraznil, že v inkriminovanom čase počas leta hranicu neprekračoval, a že v predmetnom dotazníku nemôže byť napísané jeho telefónne číslo, ani email, pretože ani jedno z toho nepoužíva.

Fico: Chceli zo mňa spraviť klamára

Svoju kritiku vzápätí obrátil na vládu, ktorú obviňuje z toho, že zámerne zneužila túto falošnú informáciu prostredníctvom Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ), aby ho pred verejnosťou označila za klamára a mohla ho obviňovať, že sa bol tajne očkovať.

„Všetci si dobre pamätáme, kto mal na Mikasa (Ján Mikas, šéf ÚVZ SR – pozn. red.) najväčší vplyv, keď ho Matovič so sebou vodil po všetkých tlačovkách,“ pripomenul Fico a s dôrazom pokračoval: „A mňa teraz bude ÚVZ vyzývať, že ukáž nám svoj doklad o očkovaní, lebo nám systém ukazuje, že očkovaný si, aj keď mám potvrdenie o tom, že to bolo sfalšované. Chceli zo mňa spraviť klamára.”

Nech je môj prípad mementom, vyhlásil šéf Smeru

Šéf Smeru sa v utorok zamyslel nad tým, že ak mohol niekto zneužiť jeho osobu, aby prostredníctvom citlivých osobných údajov vytvoril potvrdenie o očkovaní, nie vylúčené, že sa takto stáva aj v iných prípadoch. „Nemohlo sa tak stať aj pri desiatkach tisíc ďalších ľudí, ktorí nie sú očkovaní, ale ich údaje sú sfalšované a systém ich vyhodnocuje ako očkovaných, len aby sa mohla vláda pochváliť lepšími číslami? Nech je môj prípad mementom, že sa niečo takéto môže stať každému,” upozornil pred zástupcami médií.

Toto nie je malý incident, upozornil expremiér

Fica pravidelne verejne kritizovali koaliční politici, napríklad Juraj Šeliga (Za ľudí) či Jana Bittó Cigániková (SaS), ktorí o ňom vyhlasovali, že je tajne zaočkovaný proti covidu. Cigániková o tom písala aj v statuse na sociálnej sieti, neskôr však toto svoje tvrdenie z internetu vymazala.

Fico vládu označil za všivavú. „Táto vláda bohapusto pristupuje k zneužívaniu všetkých právnych prostriedkov, ktoré majú k dispozícii. Toto nie je malý incident. V tak závažnej osobnej veci, ako je očkovanie a osobné údaje vám niekto vyrobí falošný doklad, hodí ho do systému a ten systém ho začne spracovávať. Šeliga a ďalší museli vedieť, v čase, keď vykrikovali, že som tajne zaočkovaný, že Národné centrum zdravotníckych informácií aj v mojom prípade varovalo pred týmito útokmi a zneužívaním osobných informácií,“ dodal rozhorčený trojnásobný expremiér.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, šéf Smeru.
  2. Robert Fico.(Smer-SD).
  3. Robert Fico a moderátor Adel Ghannam.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico: Táto všivavá vláda! Zneužíva falošnú informáciu, že som očkovaný. Chce sa pochváliť lepšími číslami?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport