eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru. fb/robertficosk

Šokujúce Ficove úvahy. Vyjednala si Plačková slobodu za kokaín?

Tak toto už silná káva. Expremiér Robert Fico dnes spravil tlačovú konferenciu na tému Komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?! Počas brífingu odznelo niekoľko šokujúcich vyjadrení.

Včera na veľké prekvapenie celej slovenskej verejnosti prokurátor špeciálnej prokuratúry stiahol sťažnosť proti rozhodnutiu prvostupňového súdu nevziať osoby obvinené z vážnej drogovej trestnej činnosti do väzby. Hovoríme o jednej známej pani, ktorá sa preslávila svojimi aktivitami na sociálnej sieti a jej manželovi. Hovoríme o obvinení, ktoré hovorí o doslova kilách narkotík a desiatkach miliónov ziskov z obchodu s narkotikami na Slovensku a pravdepodobne aj v zahraničí,“ začal hovoriť o celebrite Zuzane Plačkovej a jej manželovi Rénem Strauszovi, ktorí sú obvinení z drogovej trestnej činnosti a členstva v zločineckej skupine.

Mala Plačková a jej manžel nadštandardné kontakty s vysokopostavenými ľuďmi na Slovensku? – Foto: ig/Zuzana Plačková

Postupne pritvrdzoval. ,,Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín,” vyhlasoval opozičný poslanec. „Prečo nemáme právo v strane Smer tvrdiť, že Plačková a jej manžel sú na slobode preto, lebo dodávali kokaín významným ľuďom na Slovensku. A títo významní ľudia sa naplašili a podľahli predstave, že by sa ich meno mohlo niekde objaviť a preto zabezpečili úplne smiešne, úplne na hulváta, bez akýchkoľvek zábran, že nielenže nebola vzatá do väzby, hoci jej to neželám, ale predovšetkým zabezpečili, že prokurátor špeciálnej prokuratúry stiahol sťažnosť dva dni pred rozhodovaním najvyššie súdu Slovenskej republiky,“ dodal veľavýznamne Fico. Hovoril tiež o členovi vlády, ktorý chodí „bez zreničiek“ či „snehových večierkoch“ istej politickej strany. Fico veľmi nechcel byť konkrétny, ktorí politici majú mať „problémy s drogami“. Nakoniec však menoval.

Fico spravil tlačovku, na ktorej všeličo naznačil. – Foto: fb/smersd

„K tejto téme som bol raz v spore s pánom Sulíkom, keď som ho žiadal, aby išiel na drogový test. Vtedy sa vyhováral, vymýšľal. A ja si za tým stojím,” uviedol opozičný poslanec.

V minulosti sa však v kuloároch šepkalo, že drogy mal užívať aj jeden z Ficových ministrov. Konkrétne malo ísť o Jána Počiatka. Expremiér však tomu nemôže uveriť. „V živote som Jana Počiatka nevidel na úrade vlády, hocikde inde v stave, ako máme niekedy možnosť vidieť súčasného ministra vlády. Preto neviem, ale nemôžem to vylúčiť. Ja som s týmito chlapcami po večeroch nechodil,“ prezradil expremiér, ale považuje to za nezmysel. „Myslím si, že Jano Počiatek je príliš inteligentný chlapec na to, aby si kazil život,“ uzavrel.

Čítajte viac:

  1. Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
  2. Poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)
  3. Robert Fico a moderátor Adel Ghannam.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce Ficove úvahy. Vyjednala si Plačková slobodu za kokaín?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport