eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Fico ohlásil tvrdý protivládny protest: Nebudeme nikomu vyvaľovať bránu ani hádzať kamene!

Opozičný Smer-SD organizuje 17. októbra v Rimavskej Sobote protivládny protest. Zároveň chce strana opäť iniciovať referendum, ktoré by viedlo k predčasným parlamentným voľbám. Po proteste chce predložiť verejnosti dve referendové otázky a poslať ich prezidentke Zuzane Čaputovej, aby sa vyjadrila, či sa obráti na Ústavný súd (ÚS). V opačnom prípade chce Smer-SD začať petičnú akciu. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval šéf strany Robert Fico.

“Komunikujeme so sociálnymi partnermi, pozveme ako hostí všetky politické strany, ktoré majú iný názor na vládnutie na Slovensku a na smerovanie SR,” povedal Fico o pripravovanom proteste a poďakoval sa primátorovi Jozefovi Šimkovi, že preukázal “mieru” spolupráce pri organizácii. Šimko je zároveň nezaradeným poslancom parlamentu, nedávno odišiel z klubu ĽSNS.

Po proteste v Rimavskej Sobote by mal nasledovať ďalší

Podľa Fica sa nesmie upierať základné právo zhromažďovať sa. Deklaroval, že organizovanie protestov je prirodzená súčasť politiky Smeru-SD. “Načo je v Ústave SR, že ľudia majú právo sa zhromažďovať? My nebudeme nikomu vyvaľovať bránu ani hádzať kamene. Chceme zorganizovať slušný, ale tvrdý protivládny protest,” povedal s tým, že ďalšie veľké podujatie budú organizovať 17. novembra, no viac nekonkretizoval. “A potom budeme v tom pokračovať ďalej,” dodal.

Fico nerozumie, o akej reformnej jeseni hovorí Heger

Fico skritizoval vládu, ktorá avizuje “reformnú jeseň”. Predstavené zámery sú podľa neho mimoriadne náročné procesy, ktoré trvajú roky, preto nerozumie, o akej reformnej jeseni hovorí premiér Eduard Heger (OĽANO). Šéf Smeru-SD pripomenul, že skôr sa vo verejnosti stupňuje nenávisť voči vláde a organizovanie petícií.

Pellegrini i Fico kritizovali koalíciu, že pri hlasovaní o správe o činnosti Úradu špeciálnej prokuratúry za rok 2020 sa nenašlo dostatok koaličných poslancov.

Smer-SD sa zároveň dohodol s nezaradenými poslancami okolo lídra mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho, že dodajú podpisy poslancov pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej by chcela opozícia odvolávať vládu. Najrozumnejším riešením je podľa Fica podať návrh počas najbližšej riadnej schôdze, ktorá sa začne 19. októbra. Smer-SD si dal podľa Pellegriniho podmienku, že návrh bude predkladať poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD).

Koalícia má obrovský problém nazbierať 76 poslancov

Pellegrini i Fico kritizovali koalíciu, že pri hlasovaní o správe o činnosti Úradu špeciálnej prokuratúry za rok 2020 sa nenašlo dostatok koaličných poslancov. Plénum preto nebolo opakovane uznášaniaschopné, keďže opoziční poslanci sa hlasovania nezúčastnili.

Fico poznamenal, že rok a pol po tom, čo získala koalícia v NR SR ústavnú väčšinu, má obrovský problém nazbierať 76 poslancov na schvaľovanie návrhov. Pellegrini sa pýtal, či ide len o nedostatok poslancov alebo ide o náznaky obštrukcie a nesúhlasu s prácou špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálna riaditeľka Sekcie Plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková
  2. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
  4. Robert Fico a moderátor Adel Ghannam.
  5. Robert Fico pozýva na "čapicový" protest.
  6. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)
  7. Peter Pellegrini (Hlas-SD).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico ohlásil tvrdý protivládny protest: Nebudeme nikomu vyvaľovať bránu ani hádzať kamene!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport