eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa. Zdroj: youtube/smer-sd

VIDEO Fico o zadržaní Bödöra: Sú to obyčajní fašisti, so samopalmi mieria na celú rodinu!

Podľa šéfa Smeru, “všetci vieme”, že neexistovali žiadne dôvody, aby bol nitriansky podnikateľ Norbet Bödör vzatý do väzby. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Robert Fico reagoval na skutočnosť, že obvineného podnikateľa po prepustení na slobodu policajti opäť zadržali.

Líder Smeru kritizuje spôsob zadržania Norberta Bödöra. Hovorí, že obhajobe nebolo umožnené nazrieť do spisu. “Toto je čistý fašizmus Lipšica, Mikulca, Matoviča, Hamrana a ďalších, ktorí sú na dennej báze usvedčovaní z toho, že porušujú základné ľudské práva,” vyhlásil Fico vo videu na sociálnej sieti.

Podľa Fica v tom má prsty Lipšic

“Norbet Bödör išiel po prepustení domov, kde ho čakala celá rodina, nechali ho tam asi tak dve – tri hodiny a medzitým pravdepodobne prebehla porada na Úrade špeciálnej prokuratúry, keď pán Lipšic, nepochybne jediný právoplatne odsúdený zločinec, čo je dnes špeciálny prokurátor na Slovensku, povedal príslušnému dozorovému prokurátorovi: Tak pán Hruška, vyzeráme ako takí idioti, pretože porušili sme všetko, čo sme porušiť mohli. A ešte aj Norbet Bödör je prepustený na slobodu. Tak pán Hruška, okamžite zariaď to, aby sa pán Norbet Bödör okamžite dostal do výkonu väzby,” popísal možný scenár, ktorý sa po prepustení nitrianskeho podnikateľa mohol odohrať na úrade Daniela Lipšica Fico. Šéf Smeru v tejto súvislosti s dôrazom poznamenal, že špeciálni prokurátori sa vracajú k starému prípadu z roku 2020, z ktorého bol N. Bödör obvinený.

Fico hovorí o traume, ktorú prežili Bödörovi najbližší

Fico podčiarkol, že opätovné zadržanie Bödöra muselo byť traumou pre jeho rodinu aj deti. “Tak si predstavte ten obraz. Po roku a pol sa vrátite domov, kde vás čaká celá rodina a ste s ňou možno dve hodiny. Lebo Ústavný súd SR skonštatoval, že vaše práva boli porušené. Nabehne tam komando asi na šiestich, alebo siedmich autách so samopalmi, s ktorými mieria a na celú rodinu. Opätovne zadržujú Norbeta Bödöra, pretože bolo treba vykonať akt pomsty a ťahajú ho do Bratislavy, kde mu oznamujú, že ho bolo potrebné bezodkladne zadržať vo veci, v ktorej bol obvinený v roku 2020,” popísal situáciu Fico vo videu.

Fico: Je hrubé porušovanie zákonov a ľudských práv

Fico zdôraznil, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a ďalší budú musieť v budúcnosti odísť zo svojich funkcií. “Bude na orgánoch činných v trestnom konaní, aby posúdili, či by okrem odchodu nemali náhodou ísť aj niekde inde. A to za hrubé porušovanie zákonov, za hrubé porušovanie ľudských práv,” povedal.

VIDEO Robert Fico: To, čo robia s nevinným Norbertom Bödörom, je čistý fašizmus!

Zdroj: fb/robertficosk

Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra zadržali vo štvrtok (13. 1.) v súvislosti s kauzou Valčeky. TASR o tom informovala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

“Po jeho zadržaní vyšetrovateľ vykonal všetky potrebné úkony a po ich vyhodnotení rozhodne o ďalšom postupe,” spresnila s tým, že priebeh vyšetrovania kauzy je plynulý.

Ako ďalej uviedla, štvrtkové zadržanie vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry súvisí s obavou, že by mohol obvinený Norbert Bödör ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti.

Kauza Valčeky sa podľa medializovaných informácií týka ekonomickej trestnej činnosti v súvislosti s fiktívnymi dodávkami ocele.

Nitrianskeho podnikateľa zadržali po tom, ako bol vo štvrtok prepustený z väzby. Čelí obvineniam aj v kauzách Očistec, Judáš a Dobytkár, kde sa má začať súdny proces v apríli tohto roku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podnikateľ Norbert Bödör
  2. Robert Kaliňák.

Zdroj: eReport/tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o zadržaní Bödöra: Sú to obyčajní fašisti, so samopalmi mieria na celú rodinu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti