eReport.sk
Policajný šéf Štefan Hamran Foto: tasr

Obvinený expolicajt je na úteku, Hamran je vytočený: TOTO vnímam veľmi citlivo!

Jeden z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra je na úteku. Má ísť o bývalého elitného policajta Mareka M. zo Šale. Uviedli to spravodajské portály zregiony.sk a aktuality.sk. Informáciu o úteku Mareka M. potvrdila aj polícia.

Bývalého policajta podľa medializovaných informácií pri utorkovej (18. 1.) razii doma nezastihli a nie je jasné, kde sa doposiaľ nachádza. Polícia preto po ňom vyhlásila pátranie. Portál zregiony.sk sa odvoláva na informácie z prostredia polície, podľa ktorých bývalý príslušník Úradu zvláštnych policajných činností sa dal na útek potom, ako získal informáciu zvnútra polície.

Polícia: Nemôže potvrdiť únik policajných informácií

Polícia potvrdila, že Marek M. je na úteku, vyhlásila už po ňom pátranie. Nepotvrdila však, že obvinený mal mať informácie o plánovanom zadržaní z prostredia polície. „Informáciu, že mal dostať informácie z prostredia polície, že bude zadržaný a preto sa dal na útek, nemôžeme potvrdiť,“ skonštatovali z komunikačného oddelenia Policajného zboru.

Hamran očakáva vyvodenie zodpovednosti

Potvrdiť takúto informáciu nechcel ani dočasný policajný prezident Štefan Hamran, ktorý je z medializovaných správ a úteku bývalého policajta zjavne vytočený. Prekáža mu najmä to, že médiá útek policajta spájajú s tým, že sa zrejme k obvinenému ako k expolicajtovi dostala služobná informácia o tom, že ho idú bývalí kolegovia zadržať.

„Informáciu, že obvinený Marek M. mal dostať informácie z prostredia polície, že bude zadržaný, a preto sa dal na útek, nemôžeme potvrdiť. Vnímam veľmi citlivo každý únik služobnej informácie, pretože výrazným spôsobom znižuje dôveru občanov v Policajný zbor. Ako prezident očakávam, že také prípady budú objasnené a bude vyvodená zodpovednosť voči policajtom, ktorí sa takýmto spôsobom spreneverili svojmu poslaniu,“ odkázal Hamran vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/policiaslovakia

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili celkovo 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Štyri obvinené osoby zadržali. Obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu štyroch obvinených.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvinený expolicajt je na úteku, Hamran je vytočený: TOTO vnímam veľmi citlivo!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti