eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

Mikulcov favorit na prezidenta polície: Hamran je jeho prioritným kandidátom!

Ministerstvo vnútra (MV) SR dostalo dve prihlášky do výberového konania na policajného prezidenta. V stredu to potvrdil šéf rezortu Roman Mikulec (OĽANO). Jeho favoritom na funkciu je Štefan Hamran, ktorý v súčasnosti Policajný zbor vedie na základe dočasného poverenia.

Pre Mikulca je Hamran prioritou

„Pán Hamran je mojím momentálnym prioritným kandidátom,” povedal Mikulec. S prácou dočasného policajného prezidenta je spokojný. Termín na vyhlasovanie výberového konania na policajného prezidenta uplynul v utorok (30. 11.). V rovnaký deň schválil parlament nový spôsob výberu policajného prezidenta, ktorý posilňuje kompetencie ministra vnútra. Aby platil, podpísať ho musí prezidentka. Na otázku, či sa uskutoční výber šéfa polície podľa aktuálnych alebo nových pravidiel, Mikulec povedal, že sa budú riadiť tým, čo bude v platnosti.

Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran – Foto: tasr

Hamran takmer istým prezidentom PZ

Ministerstvo vnútra SR po vyhlásení aktuálneho výberového konania pripustilo, že vzhľadom na poslanecký návrh policajného prezidenta pravdepodobne vymenuje minister vnútra bez výberového konania aj napriek tomu, že ho vyhlásili. Podľa súčasného zákona vymenúva policajného prezidenta minister vnútra na základe výberového konania pred odbornou komisiou a po verejnom vypočutí vo Výbore Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ak tento výbor odporučí jeho vymenovanie. Funkčné obdobie trvá štyri roky.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke videa.

Novela zákona o štátnej službe, ktorú schválil parlament, posilňuje kompetencie ministra vnútra pri vymenovaní a odvolávaní prezidenta Policajného zboru a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby. Verejné vypočutia pred výborom budú mať iba konzultačný charakter, minister nimi nebude viazaný. Odvolať šéfa polície, ale aj inšpekcie bude možné i bez udania dôvodu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulcov favorit na prezidenta polície: Hamran je jeho prioritným kandidátom!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti