eReport.sk
Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka sa v utorok 25. januára 2022 postavil pred Špecializovaný trestný súd.
Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka .Foto: tasr

VIDEO Expolicajt Kučerka, ktorý mal spolupracovať s políciou, je na súde a tvrdí: Som nevinný!

Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, otvoril v utorok proces s bývalým policajným vyšetrovateľom Mariánom Kučerkom, ktorého prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry viní pre dva skutky – zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Marián Kučerka je obžalovaný za prijatie úplatku vo výške 25.000 eur od nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra prostredníctvom bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka za to, že pomôže synovcovi exministra hospodárstva Petra Žigu.

Zadržali ho v jednej „várke“ s Lučanským a ďalšími

V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že prijal úplatok vo výške 200.000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Napriek tomu, že sa podľa Denníka N bývalý policajt Kučerka medzičasom priznal a začal s políciou spolupracovať, ako obžalovaný v úvode hlavného pojednávania urobil vyhlásenie, že je nevinný. Uviedol, že chce a bude vypovedať, ale až po výsluchoch Bernarda Slobodníka, ako aj Ľudovíta Makóa. Podľa neho práve títo svedkovia mali počas prípravného konania účelovo meniť výpovede.

FOTO Expolicajt Marián Kučerka na súdnom pojednávaní v Banskej Bystrici 25. januára

GALÉRIA – Foto: tasr

Mariána Kučerku zadržali v rámci policajnej akcie Judáš. Počas nej zadržali aj bývalého a zosnulého policajného prezidenta Milana Lučanského a ďalších vysokopostavených policajných funkcionárov. Bol obvinený aj v rámci policajnej akcie Očistec.

Fico usporiadal tlačovku s gestapáckymi kabátmi

Ako sme vás ešte v decembri 2020 informovali, šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico verejnosť oboznámil s tým, že podáva trestné oznámenie na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu a Michala Šúreka za spáchanie viacerých trestných činov. Zastupujúceho špeciálneho prokurátora žiadal, aby im okamžite pozastavil činnosť. Hovoril napríklad o vyhrážaní sa pracovníkovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý bol následne zadržaný.

Mal „srať krv ako Lajo Mako“

Šéf Smeru-SD na vtedajšej tlačovke čítal podanie prokurátorky Krajskej prokuratúry v Bratislave Kataríny Kučerkovej na týchto dvoch prokurátorov. Podľa dokumentu sa mali obaja vyhrážať jej mužovi Mariánovi Kučerkovi, aby sa priznal v kauze Očistec a spolupracoval. Ak tak neurobí, mali mu pohroziť, že jemu i jeho manželke spravia hanbu a že pôjde do väzenia. Prokurátorka tiež vyhlásila, že jej manželovi vraveli, že bude vo väzbe „srať krv ako Lajo Mako“, a žiadali ho, aby sa priznal. Rovnako ho mali požiadať, aby cez manželku zistil informácie v rámci prokuratúry. Fico uviedol, že sú to gestapácke spôsoby a za sebou mal dva gestapácke kabáty, ktoré chcel poslať práve Šúrekovi a Repovi. šéf Smeru v tom čase rovnako vyhlásil, že  Smer má vážne podozrenie, že za akciami NAKA sú premiér Igor Matovič, sudca Juraj Kliment a prokurátor Ondrej Repa.

VIDEO Tlačovka Roberta Fica zo 4. 12. 2020, na ktorej hovoril o údajnom mučení Kučerku

Zdroj: youtube.com/smer-sd

O niekoľko mesiacov neskôr, presnejšie vlani v júli, obvinený expolicajt Marián Kučerka zmenil rétoriku. Vydal vyhlásenie, v ktorom sa ospravedlnil Michalovi Šúrekovi a Ondrejovi Repovi.„Ja, Ing. Marián Kučerka, sa chcem touto cestou úprimne ospravedlniť JUDr. Michalovi Šúrekovi a JUDr. Ondrejovi Repovi, PhD., za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti,kajal sa vo svojom vyhlásení Kučerka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka sa v utorok 25. januára 2022 postavil pred Špecializovaný trestný súd.
  2. Robert Fico počas tlačovky ku Kučerkovi
  3. Podnikateľ Norbert Bödör

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Expolicajt Kučerka, ktorý mal spolupracovať s políciou, je na súde a tvrdí: Som nevinný!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti