eReport.sk
Juraj Šeliga, foto: tasr

Šeliga vyletel na Fica: Teraz si obleč gestapácky kabát ty! Blaha: Nás nezlomia

Správa a tom, že obvinený expolicajt Marián Kučerka sa ospravedlnil za svoje tvrdenia o tom, že mali na neho dvaja prokurátori vyvíjať nátlak, vyvolala množstvo vášní. Podľa koaličníkov si opozičný poslanec Robert Fico v decembri vymýšľal, keď sa Kučerku zastával.

Na tlačovom brífingu pred pár mesiacmi totiž Fico čítal z oficiálnych dokumentov a citoval Kučerkovu manželku, ktorá tvrdila, že sa jej mužovi, bývalému policajtovi NAKA mali vyhrážať JUDr. Michal Šúrek a JUDr. Ondrej Repa a žiadali od neho priznanie. „V prípade, že tak neučiní, ak sa neprizná a nebude spolupracovať s prokurátormi špeciálnej prokuratúry spravia mu veľkú hanbu, že hodia inžiniera Kučerku na zem, že nad ich rodinným domov na pozemku pristane vrtuľník. Doktor Repa sa tiež manžela spýtal či chce vo väzbe srať krv ako Lajo Makó,“ čítal Fico z dokumentu.

Fico poslal prokurátorom dva gestapácke kabáty. – Foto: SMER-SD

Hneď ako som to dostal mi došlo, že najlepší dar, ktorý môžeme poslať doktorovi Šúrekovi a doktorovi Repovi, sú tieto dva gestapácke kabáty. A my ich pošleme na špeciálnu prokuratúru,“ nechal sa počuť šéf Smeru, keď za ním viseli dva kožené plášte. Dnes však Kučerka tvrdí, že si všetko vymyslel a dvom prokurátorom sa ospravedlnil. Celá vec poriadne vytočila bývalého podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu zo strany Za ľudia. „Kučerka si vymýšľal! Alebo na Slovensku nie sú politickí väzni a Robert Fico klame. Kožený eštebácko-gestapácky kabát by si mal obliecť on,“ vytočil sa koaličný poslanec.

J

Podľa Šeligu by si mala súčasná koalícia dávať na Fica pozor. – Foto: tasr

„Že Fico klame už pomaly nikoho neprekvapuje, musí to byť však poučenie pre nás všetkých, že pre svoj návrat k moci nemá problém vymýšľať a zaprieť aj nos medzi očami!“ varuje Šeliga a priznáva, že súčasná koalícia má svoje muchy. Ale má význam pri očiste Slovenska. „A áno očista bolí a určite nie je bezchybná, no je to ako čistiť augiášov chliev,“ dodal Šeliga.

Zdroj: fb/seligazaludi

Na celú kauzu má však svoj názor aj verný smerák Ľuboš Blaha, ktorý Kučerkovmu ospravedlneniu neverí. „Pripomína mi to monstrprocesy v 50. rokoch. Zmučení a vysilení „nepriatelia ľudu” na súdoch čítali, ako je im ľúto, že zradili proletariát a ospravedlňovali sa Urválkovi a všetkým súdruhom. Pri všetkej úcte, ono to vyzerá navlas rovnako. Mučia ľudí vo väzbe na základe udaní „kajúcnikov”. Presne ako vtedy. Vydusia z vás priznanie, obvinenie aj ospravedlnenie, čo len chcete,“ tvrdí ľavičiar, ktorý v závere siahodlhého statusu pripomína, že bojuje proti Matovičovým fašistom. „Nás nezlomia. Raz aj na nich príde čas, nebojte sa!,” dodáva podpredseda Smeru.

Blaha Kučerkovmu ospravedlneniu neverí. – Foto: tasr

Zdroj: fb/lblaha

Obvinený policajt Marián Kučerka dnes vydal vyhlásenie, v ktorom sa ospravedlnil dvom prokurátorom Šúrekovi a Repovi. „Ospravedlňujem sa menovaným za svoje ľudské zlyhanie, podmienené strachom o ďalší osud mojej osoby, nakoľko k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo,“ tvrdí Kučerka vo svojom oficiálnom stanovisku.

Viac o akcii Judáš tu:

  1. Robert Fico počas tlačovky ku Kučerkovi

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport