eReport.sk
Robert Fico počas tlačovky ku Kučerkovi
Robert Fico počas tlačovky ku Kučerkovi. Foto: smersd

Fico povedal, čo si o ospravedlnení Kučerku myslí: Je tak dôveryhodné ako voda v prútenom koši!

Šéf strany Smer-SD Robert Fico reagoval na dnešné oficiálne stanovisko Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚPŠ), ktorá sprostredkovala ospravedlnenie expolicajta Mariána Kučerku. Kým pred pár mesiacmi Kučerka totiž tvrdil, že na neho prokurátori používali pri vypočúvaní sadistické metódy, dnes hovorí, že to bolo klamstvo. Fico sa Kučerku toho času zastal a verejne prečítal z trestného oznámenia, ktoré pre údajné sadistické metódy podala na dotknutých prokurátorov manželka obvineného expolicajta Katarína Kučerková.

Expremiér Fico ospravedlneniu Kučerku neverí ani slovo a to, že sa expolicajt teraz kajá, považuje za nedôveryhodné. „Kučerka sedí vo väzbe a jeho ospravedlnenie prokurátorom Repovi a Šúrekovi je tak dôveryhodné ako voda v prútenom koši. Najskôr, keď je ešte na slobode, cez manželku prokurátorku podá (v novembri 2020) oficiálne trestné oznámenie za hrubý nátlak od Šureka a Repu a až potom, čo je vo väzbe sa im (23.3.2021) zrazu ospravedlní,“ reagoval líder opozočnej strany.

Na ospravedlnenie Kučerku už reagovali politici zo Za ľudí:

  1. Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka sa v utorok 25. januára 2022 postavil pred Špecializovaný trestný súd.
  2. Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka sa v utorok 25. januára 2022 postavil pred Špecializovaný trestný súd.

„To akože, poznajúc metódy práce Šúreka a Repu, máme tejto rozprávke veriť? Nepochybujem ani sekundu, že Kučerkovi toto ospravedlnenie nadiktovali Šurek a Repa. A už vôbec nechápem, čo s tým mám ja a Smer-SD, a prečo sa na nás média obracajú,“ dodal Fico.

ÚŠP: Ospravedlnenie Mariána Kučerku (plné znenie)

„Ja, Ing. Marián Kučerka, sa chcem touto cestou úprimne ospravedlniť JUDr. Michalovi Šúrekovi a JUDr. Ondrejovi Repovi, PhD., za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti, týkajúce sa ich postupu a obsahu vzájomnej komunikácie pri stretnutí 9. novembra 2020, ktoré boli následne obsahom listiny z 16. novembra 2020 (podpísanej u notára), ako aj následného podania návrhu na disciplinárne konanie menovaných prokurátorov.

Úprimne ľutujem, že som 16. novembra 2020 u notára spísal vyjadrenie o tom, že JUDr. Michal Šúrek a JUDr. Ondrej Repa, PhD., prokurátori ÚŠP GP SR, na mňa robili psychický a fyzický nátlak pri našom vzájomnom stretnutí 9. novembra 2020 na ÚŠP GP SR, nakoľko uvedené skutočnosti sa nezakladajú na pravde.

Ospravedlňujem sa menovaným za svoje ľudské zlyhanie, podmienené strachom o ďalší osud mojej osoby, nakoľko k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo.

Zároveň chcem vyjadriť úprimnú ľútosť, že som presvedčil svoju manželku JUDr. Katarínu Kučerkovú, aby podpísala návrh na disciplinárne konanie prokurátorov ÚŠP GP SR JUDr. Michala Šúreka a JUDr. Ondreja Repu, PhD., ktorý som následne podal na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky.

Uvedomujem si, že týmto svojim konaním (v dôsledku následnej medializácie skutočností, ktoré boli obsahom uvedených listín), som postavil JUDr. Michala Šúreka a JUDr. Ondreja Repu, PhD., do zlého svetla, pričom v dôsledku môjho konania došlo k medializácii ich osôb, ktorá musela negatívne zasiahnuť nielen ich samotných, ale taktiež aj ich rodinných príslušníkov.

Som si vedomý toho, že spätne nedokážem zvrátiť negatívne dôsledky svojho neuváženého konania vo vzťahu k ich osobám a osobám ich rodinných príslušníkov. Jediné, čo môžem spraviť, je touto formou vyjadriť svoju hlbokú a úprimnú ľútosť nad svojim ľudským zlyhaním a nielen sa im ospravedlniť, ale zároveň ich požiadať o odpustenie.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico povedal, čo si o ospravedlnení Kučerku myslí: Je tak dôveryhodné ako voda v prútenom koši!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti