eReport.sk
Milan Lučanský. Foto: tasr

VIDEO Bývalý prezident polície má byť stíhaný väzobne! Lučanský by mohol ovplyvňovať svedkov

Rovnaké rozhodnutie sudkyne, ako v prípade Milana Lučanského, sa týka aj ďalších obvinených osôb zadržaných v rámci policajnej akcie Judáš.

Okrem Lučanského, proti zatiaľ neprávoplatnému rozhodnutiu o väzobnom stíhaní, podali sťažnosť aj Boris Beňa, Peter Gašparovič, Marián Kučerka a Ladislav Vičan. O väzobnom stíhaní rozhodla v nedeľu sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. 

„Sudkyňa vyhovela návrhu prokurátora, zobrala do väzby všetkých piatich obvinených, o ktorých dnes rozhodovala, z dôvodov kolúznej a pokračovacej väzby. Nebol akceptovaný dôvod útekovej väzby vo vzťahu k trom obvineným,“ povedal Kysel. Potvrdil, že sa vzdal práva na podanie sťažnosti, keďže rozhodnutie súdu považuje za správne a zákonné.

Sudkyňa pre prípravné konanie Pamela Záleská rozhodovala o návrhu na vzatie do väzby od nedeľného rána. Okrem policajného exprezidenta absolvovala v nedeľu výsluch aj trojica obvinených. Najskôr námestník riaditeľa SIS Boris Beňa, ktorý je dočasne mimo služby. Po ňom bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič. Taktiež policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka. Obvinený bývalý policajt Ladislav Vičan absolvoval výsluch už v sobotu (5. 12.).

Sudkyňa v sobotu rozhodla o väzbe pre dvoch obvinených – bývalého viceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha a bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Jozefa Reháka. U nich je dôvodom väzobného stíhania obava z ovplyvňovania svedkov, takzvaná kolúzna väzba.

Počas akcie Judáš obvinili osem osôb. Návrh na vzatie do väzby bol vznesený siedmim z nich, keďže Norbert Bödör je už väzobne stíhaný v inej veci. Obvinenia sa týkajú prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Bývalý prezident polície má byť stíhaný väzobne! Lučanský by mohol ovplyvňovať svedkov

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti