eReport.sk
foto: tasr

Mali ho sadisticky mučiť, teraz sa im ospravedlňuje: Obvinený expolicajt otočil, z voleja reaguje Remišová!

Obvinený expolicajt Marián Kučerka, ktorý pred pár mesiacmi tvrdil, že na neho prokurátori používali pri vypočúvaní sadistické metódy, zmenil rétoriku. Dnes vydal vyhlásenie, v ktorom sa ospravedlnil Michalovi Šúrekovi a Ondrejovi Repovi. Stalo sa tak mesiace po tom, čo sa obvineného Kučerku zastal aj opozičný poslanec Robert Fico.

V decembri zvolal Fico tlačovku, na ktorej čítal dokumenty od Kučerkovej manželky, ktorá ako prokurátorka dala návrh na disciplinárne konanie dvoch prokurátorov. Podľa Kučerkovej mal byť na jej manžela vyvíjaný nátlak k priznaniu. „V prípade, že tak neučiní, ak sa neprizná a nebude spolupracovať s prokurátormi špeciálnej prokuratúry spravia mu veľkú hanbu, že hodia inžiniera Kučerku na zem, že nad ich rodinným domom na pozemku pristane vrtuľník. Doktor Repa sa tiež manžela spýtal, či chce vo väzbe srať krv ako Lajo Makó,“ čítal Fico z Kučerkovej listu, ktorý neváhal a metódy prirovnal ku gestapáckym. „Hneď ako som to dostal mi došlo, že najlepší dar, ktorý môžeme poslať doktorovi Šúrekovi a doktorovi Repovi, sú tieto dva gestapácke kabáty. A my ich pošleme na špeciálnu prokuratúru,“ nechal sa počuť šéf opozičného Smeru, keď za nim viseli dva čierne kožené kabáty. Zdá sa však, že dnes je už všetko inak a policajt z NAKA otočil.

Vec s nátlakom na Kučerku zverejnil Robert Fico, prokurátorom poslal kožené kabáty:

Zdroj: youtube.com

„Ja, Ing. Marián Kučerka, sa chcem touto cestou úprimne ospravedlniť JUDr. Michalovi Šúrekovi a JUDr. Ondrejovi Repovi, PhD., za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti, týkajúce sa ich postupu a obsahu vzájomnej komunikácie pri stretnutí 9. novembra 2020, ktoré boli následne obsahom listiny z 16. novembra 2020 (podpísanej u notára), ako aj následného podania návrhu na disciplinárne konanie menovaných prokurátorov,“ stojí v Kučerkovom oficiálnom stanovisku.

Obvinený policajt Kučerka najskôr tvrdil, že bol na neho vyvíjaný psychický aj fyzický nátlak. Teraz sa ospravedlnil. – Foto: tasr

„Ospravedlňujem sa menovaným za svoje ľudské zlyhanie, podmienené strachom o ďalší osud mojej osoby, nakoľko k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo,“ tvrdí Kučerka, ktorý do celej veci zatiahol aj svoju manželku. „Zároveň chcem vyjadriť úprimnú ľútosť, že som presvedčil svoju manželku JUDr. Katarínu Kučerkovú, aby podpísala návrh na disciplinárne konanie prokurátorov ÚŠP GP SR JUDr. Michala Šúreka a JUDr. Ondreja Repu, PhD., ktorý som následne podal na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky. Uvedomujem si, že týmto svojim konaním (v dôsledku následnej medializácie skutočností, ktoré boli obsahom uvedených listín), som postavil JUDr. Michala Šúreka a JUDr. Ondreja Repu, PhD., do zlého svetla, pričom v dôsledku môjho konania došlo k medializácii ich osôb, ktorá musela negatívne zasiahnuť nielen ich samotných, ale taktiež aj ich rodinných príslušníkov,“ tvrdí Kučerka s tým, že si je vedomý toho, že nedokáže zvrátiť svoje neuvážené konanie. „Jediné, čo môžem spraviť, je touto formou vyjadriť svoju hlbokú a úprimnú ľútosť nad svojim ľudským zlyhaním a nielen sa im ospravedlniť, ale zároveň ich požiadať o odpustenie,” dodal Kučerka.

Viac o akcii Judáš tu:

  1. Robert Fico počas tlačovky ku Kučerkovi

K celej situácii sa vyjadrila a vicepremiérka Veronika Remišová. „Robert Fico v strachu pred zodpovednosťou hrá dnes so Slovenskom ruskú ruletu, ktorá vedie do chaosu. Účelovo šírené dezinformácie a klamstvá Smeru už pritom popierajú aj samotní obvinení,“ nechala sa počuť ministerka pre digitalizáciu, podľa ktorej chce iba Fico prekryť šafárenie za čias vlády Smeru. „Snáď ani neexistuje konšpirácia, účelové či nepravdivé tvrdenie, ktoré by sme od Roberta Fica v kauzách jeho nominantov a kamarátov ešte nepočuli,“ obula sa do opozičníka Remišová. Vicepremiérka vyjadrila podporu všetkým čestným prokurátorom, sudcom i policajtom.

Zdroj: https://www.facebook.com/remisova.veronika

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport