eReport.sk
Na snímke obvinený Marián K. v sprievode polície na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 6. decembra 2020. Sudkyòa pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku zaèala v nede¾u po 7.30 h rozhodova o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ڊP) väzobne stíha policajného exprezidenta Milana L. a ïalších štyroch obvinených v rámci akcie Judáš. Okrem policajného exprezidenta teda rozhoduje aj o návrhu na väzobné stíhanie pre osoby M. L., B. B., M. K. a L. V. Polícia obvinila v rámci akcie Judᚠosem osôb. Ide o ¾udí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informaènej služby a Kriminálneho úradu finanènej správy. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** Marián Kuèerka

Podali obžalobu na bývalého policajného vyšetrovateľa Mariána Kučerku

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na bývalého policajného vyšetrovateľa Mariána Kučerku. Potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Upozornil na to v piatok Denník N.

„Prokurátor ÚŠP podal dňa 31. augusta 2021 na ŠTS v Pezinku obžalobu na obvineného M. K. pre dva skutky, právne kvalifikované ako zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve,” dodal Skladan.

Mariána Kučerku zadržali v rámci novembrovej policajnej akcie Judáš. Počas nej zadržali aj bývalého a zosnulého policajného prezidenta Milana Lučanského a ďalších vysokopostavených policajných funkcionárov. Marián Kučerka bol obvinený aj v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Očistec. Bol vylúčený na samostatné konanie.

Podľa mediálnych správ Mariána Kučerku žalujú pre prijatie úplatku vo výške 25 000 eur od nitrianskeho podnikateľa Norberta Bodor, prostredníctvom bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka, za to, že pomôže synovcovi exministra hospodárstva Petra Žigu. V druhom skutku je žalovaný preto, že prijal úplatok vo výške 200 000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Koncom mája sa Marián Kučerka k niektorým skutkom priznal. V minulosti vypovedal voči bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému v jeho druhej korupčnej kauze, z ktorej bol obvinený.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport