eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Chmelár naložil ministrovi obrany: Tuka, Biľak, Naď – tri generácie zradcov!

Prijatie obrannej dohody o spolupráci medzi Slovenskom a USA určite neprebieha tak, ako si minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) predstavovali, keď sa ju rozhodli predstaviť v zvláštnom termíne počas sviatkov, keď väčšina Slovenska politiku neriešila. Mnohí ľudia sú v týchto dňoch voči nim kritickí a výnimkou nie sú ani rôzne známe osobnosti verejného života. Politický analytik Eduard Chmelár o Naďovi najnovšie hovorí ako o zradcovi a nešetril ani Korčoka.

Naďa prirovnáva ku kolaborantom nacistov a komunistov

Zdá sa, že sa Chmelár na sociálnej sieti snaží zanechať jednoznačný odkaz. Priradenie Naďa na obrázok ku kolaborantom s nacistickým Nemeckom a s komunistickým Sovietskym zväzom má naznačovať, že sa nás podľa bývalého predsedu strany socialisti.sk minister obrany snaží opäť dostať do područia konkrétnej svetovej veľmoci – USA.

Foto: fb/eduardchmelar

Naozaj si musí každá generácia prejsť tragickou skúsenosťou nadvlády cudzej mocnosti? Naozaj musí mať každá doba svojho Tuku, Biľaka či Naďa? Naozaj si nevieme spravovať vlastný štát slobodne, sebavedomo a bez zasahovania iných armád? Sme nepoučiteľní…,“ sklamane konštatuje Chmelár.

Korčok už v roku 2003 chcel pomáhať USA bez rezolúcie

Chmelár vo svojom ďalšom statuse upozorňuje na článok denníka SME z roku 2003: „Vtedajší štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok (pozn. redakcie: vtedy nominant SDKÚ-DS) v ňom oznamuje, že Dzurindova vláda podporí útok na Irak napriek tomu, že bol v rozpore s medzinárodným právom. Tam sa lámali charaktery a rovnako sa tento slovenský Fouché pripravený slúžiť komukoľvek len nie Slovensku správa aj dnes. Ja len pripomeniem, že aj v roku 1944 formálne prezident Tiso vydal súhlas na obsadenie Slovenska nacistickou armádou a vláda prijala opatrenia na zabezpečenie pobytu spojeneckých nemeckých vojsk. Dokonca tri dni pred okupáciou minister vnútra Alexander Mach v bratislavskom rozhlase ubezpečoval poslucháčov, že Slovensku nehrozí žiadne obsadenie. Asi tak sa môžeme spoliehať na vlastizradcov.“

Foto: fb/eduardchmelar

Diskusia okolo dohody teda neutícha a je len otázkou času, kedy k nej dá jasné a zrozumiteľné stanovisko aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Videosnímka z miesta kolízie.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár naložil ministrovi obrany: Tuka, Biľak, Naď – tri generácie zradcov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti