eReport.sk
Premiér Eduard Heger Foto: tasr

Vláda chce schváliť nový dokument: Má zadefinovať opatrenia pre obmedzenie vplyvu hrozieb!

Zníženie frekvencie krízových situácií i ich negatívnych dosahov chce štát dosiahnuť prostredníctvom implementácie Národnej stratégie riadenia rizík bezpečnostných hrozieb SR. Dokument, ktorý má zadefinovať opatrenia pre obmedzenie vplyvu hrozieb na funkčnosť spoločnosti, bude v stredu schvaľovať vláda vedená premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

Kabinet sa na 54. rokovaní bude zaoberať aj návrhom smernice o obrannom plánovaní, ktorá má zosúladiť plánovanie použitia a mobilizácie ozbrojených síl i hospodárskej mobilizácie na účely obrany štátu.

Na programe sú aj príspevky obciam a mestám

V programe je tiež návrh zamerania rozvojovej spolupráce SR na rok 2022, jej prioritami majú byť naďalej napĺňanie cieľov trvalo udržateľného rozvoja, pomoc v humanitárnej oblasti i riešenie globálnych výziev, medzi nimi i zvládnutie pandémie ochorenia COVID-19.

Vláda bude tiež schvaľovať príspevok obciam a mestám, postihnutým mimoriadnymi udalosťami, peniaze by mali smerovať napríklad do Zlatnej na Ostrove, v ktorej spôsobila v auguste 2020 materiálne školy búrková povodeň. Takisto aj do Popradu, kde došlo rovnako v auguste 2020 k požiaru bytového domu.

Z rezervy pôjdu stovky tisíc eur aj na Rómov

Ďalší príspevok, ktorý by mali ministri odobriť, má zabezpečiť pokračovanie projektu pastoračnej činnosti v prostredí rómskych komunít, na rok 2022 by sa z rezervy vlády na tieto účely mala vyčleniť suma 330.000 eur.

Do programu je zaradený aj návrh stratégie pre inteligentnú a udržateľnú mobilitu Slovenska, ministri sa majú vyjadriť aj k poslaneckému legislatívnemu návrhu, upravujúcemu lehoty pri procese prepúšťania zamestnancov s ťažkým zdravotným postihnutím.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger v popredí počas protikorupčného brífingu 1. februára 2021.
  2. Videosnímka z miesta kolízie.
  3. Eduard Heger (uprostred) počas výjazdu do rómskych osád.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda chce schváliť nový dokument: Má zadefinovať opatrenia pre obmedzenie vplyvu hrozieb!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti