eReport.sk
Ľuboš Blaha je známy svojimi ostrými komentármi. Foto: tasr

Blaha ostro odsúdil reakciu Čaputovej na Žilinku a vyzval ju: Prosím, prestaňte robiť Slovensku hanbu!

Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha kritizuje prezidentku SR Zuzanu Čaputovú za to, že označila návštevu generálneho prokurátora Maroša Žilinku v Ruskej federácii za nevhodnú. Tvrdí pri tom, že Žilinku podľa neho nemôže poúčať osoba, ktorá si nedokončila advokátske skúšky.

„Zuzana Čaputová pred chvíľou vyhlásila, že návšteva Maroša Žilinku v Ruskej federácii bola „nevhodná“… Madam zase niečo „citlivo vníma“,“ ironicky komentuje Čaputovej slová Blaha na svojej fanúšikovskej stránke.

Podľa Blahu je prirodzené, ak slovenská generálna prokuratúra spolupracuje s prokuratúrou v Rusku. Tvrdí, že Čaputová sa pri svojich komentároch na Žilinkovu adresu zachovala arogantne: „Prezidentku dokonca „znepokojuje“, že generálny prokurátor „ani následne neporozumel“, prečo sa do Moskvy chodiť nemá. Od Čaputovej je to vrchol arogancie,“ tvrdí Blaha.

Žilinka nie je Čaputovej podriadený

Blaha zároveň upozorňuje, že aj keď je funkcia prezidenta najvyššou ústavnou funkciou v štáte, Čaputová nemá kompetenčné právomoci zasahovať generálnemu prokurátorovi do práce a fakticky nie je jeho nadriadenou. Opozičný poslanec si dokonca myslí, že Čaputová svojimi vyhláseniami narúša nezávislosť Generálnej prokuratúry SR: „Maroš Žilinka nie je Čaputovej podriadený a ona ho nemá čo poučovať, s kým má prokuratúra spolupracovať a s kým nie. Je to arogantný zásah do nezávislosti prokuratúry,“ tvrdí.

Pripomenul „čurillovcov“

Podpredseda Smeru nezabudol ani na to, keď sa hlava štátu verejne zastala obvinených vyšetrovateľov, mediálne známych ako „čurillovci“: „Už v minulosti Čaputová vstúpila do právomocí orgánov činných v trestnom konaní, keď sa verejne zastala obvinených čurillovcov a zasiahla tak do živej kauzy v prospech potenciálnych kriminálnikov.“

Vyzýva ju, aby sa ospravedlnila

Blaha zároveň očakáva, že sa prezidentka Žilinkovi ospravedlní. „Pani Čaputová, ospravedlňte sa generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi a prestaňte šíriť nenávisť voči Ruskej federácii. Prosím, prestaňte robiť Slovensku hanbu! Nerobte z generálneho prokurátora štvanca, nerobte z Ruskej federácie nepriateľa. Už stačilo!,“ uzavrel opozičný politik.

Zdroj: fb/lblaha

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  2. Zľava Roman Mikulec a Maroš Žilinka.
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  4. Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru-SD.
  5. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha ostro odsúdil reakciu Čaputovej na Žilinku a vyzval ju: Prosím, prestaňte robiť Slovensku hanbu!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti