eReport.sk
Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.
Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík. Foto: tasr

VIDEO Sulík už podal demisiu: Matovič premárnil celé leto, predlžuje krízu a zahráva sa s krajinou!

Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík podal v stredu ráno demisiu. O návrhoch OĽANO na pomoc ľuďom je SaS podľa jeho slov pripravená konštruktívne rokovať, ale až po odchode lídra OĽANO Igora Matoviča z vlády. Strana odmieta predlžovanie koaličnej krízy.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Jana Bittó Cigániková (SaS).
 2. Robert Fico na snímke z videa.
 3. jelinkova kriticki sudcovia trestani
 4. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
 5. Sklamaný minister Budaj
 6. Štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.
 7. Ľuboš Blaha na videosnímke.
 8. Na vodu vláda pozabudla?
 9. Premiér Eduard Heger počas tlačovky.
 10. Podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
 11. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
 12. Predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.
 13. Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.

„Ja som nepovedal, že s tými bodmi súhlasíme, sme pripravení sa o nich konštruktívne baviť. Nebudeme sa baviť skôr, ako bude splnená naša základná požiadavka,“ uviedol šéf liberálov s tým, že požiadavky OĽANO vnímajú ako návrhy na rokovanie.

Šéf rezortu hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík (uprostred), vľavo minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (SaS)počas brífingu pred 98. rokovaním vlády 31. augusta 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

„Igor Matovič premárnil čas, rokovania neboli žiadne,“ podotkol Sulík. SaS to podľa jeho slov považuje za zámerné predlžovanie koaličnej krízy a zahrávanie sa s krajinou. Poukázal na aktuálnu energetickú krízu. Podčiarkol potrebu rozhodnúť, ako bude vláda ďalej fungovať, a nie sa vracať do bodu nula pri rokovaniach.

Ministri SaS s demisiami ešte počkajú

Sulík zároveň požiadal ostatných ministrov za SaS, aby demisie nepodávali v stredu a počkali do pondelka (5. 9.). Dodal, že Matovičovi tak dávajú čas na splnenie ich požiadavky. Okrem toho informoval, že po jeho odchode z ministerského postu a v prípade zotrvania SaS vo vláde by viedol rezort hospodárstva súčasný štátny tajomník Ján Oravec.

Traja najvyšší ústavní činitelia idú do paláca

Traja najvyšší ústavní činitelia sa v stredu popoludní stretnú v Prezidentskom paláci. Diskutovať budú o aktuálnej situácii vo vládnej koalícii. „Prezidentka Zuzana Čaputová pozvala v súvislosti s vládnou krízou do Prezidentského paláca premiéra Eduarda Hegera a predsedu NR SR Borisa Kollára,“ uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec. Neskôr avizoval aj vyhlásenie prezidentky.

SaS oznámila odchod koalície ešte v júni

Spor v koalícii trvá už niekoľko týždňov. SaS oznámila odchod z koalície, žiada odstúpenie lídra OĽANO Igora Matoviča z vlády, čo OĽANO odmietlo. V deň, keď ministri SaS mali podať demisiu, prišlo OĽANO na rokovanie vlády s opatreniami, ktoré ak SaS podporí, Matovič z vlády odíde. SaS je ochotná o návrhoch rokovať, ale až keď odstúpi Matovič. Sulík zároveň oznámil, že už demisiu podal.

Zdroj: fb/stranasas


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík už podal demisiu: Matovič premárnil celé leto, predlžuje krízu a zahráva sa s krajinou!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti