eReport.sk
Rastislav Káčer na fotografii z roku 2019.
Rastislav Káčer na fotografii z roku 2019. Foto: tasr

Veľvyslanec Káčer si uletel: Hegerova návšteva v Kyjeve a darovanie S-300 Ukrajine je naše „SNP“!

Súčasný veľvyslanec Slovenska v Prahe Rastislav Káčer, ktorý podľa mnohých má prostredníctvom minulých aktivít v treťom sektore blízko k ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO), sa obul do expremiéra a opozičného politika Roberta Fica (Smer-SD). Fica kritizuje za jeho názor na vojnu na Ukrajine. O darovaní systému S-300 Ukrajine hovorí ako o Slovenskom národnom povstaní.

„Veľmi sa teším, keď vidím premiéra Hegera spolu s Ursulou von der Leyen a Josepom Borrellom v Kyjeve. Po mojom nedávnom rozhovore s Monikou Tódovou ste mi viacerí písali, či som to myslel vážne, čo som hovoril o premiérovi Hegerovi. Odpovedal som, že áno. Heger je typ premiéra, ktorý nerobí populistické gestá, teátro na sociálnych sieťach, ale koná. A koná správne, v súlade s našimi záujmami, so svojimi hodnotami a koná v dobrej spoločnosti. Som na neho hrdý. Dnes sme videli deň vzopnutia. Nie plošné testovanie bolo naše “SNP”. Dnešná návšteva premiéra a darovanie S300 Ukrajine bolo niečo mimoriadne. Gesto spojencov, gesto Európanov, gesto demokratov milujúcich slobodu. Gesto vlastencov,“ vyjadril sa Káčer na sociálnej sieti.

Sú Naď a Korčok našim šťastím?

Rôzne Káčerove názory pravdepodobne nenájdu veľa fanúšikov medzi voličmi. Podobne je na tom asi aj ten, že minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a minister zahraničných vecí Ivan Korčok (SaS) sú šťastím Slovenska.

„Šťastie máme, že ministrami obrany a zahraničia v týchto šialených vojnových časoch sú Naď a Korčok. Vďaka nim sme schopní takýchto vzopnutí. A vďaka nim máme jasnú podporu spojencov pred rozpínavým Putinistanom. Prichádzajúce jednotky našich spojencov, vrátane najmodernejšej obrannej techniky sú jasný odkaz. Ruským agresorom a aj domácim kuvikom,“ myslí si Káčer.

Smer označuje za kolaborantov GRU

Servítku si veľvyslanec nedával pred ústa pri téme opozičných strán Smer-SD a Hlas-SD. „Behá mi mráz po chrbte, keď si pomyslím, že Rusi by boli na Ukrajine efektívnejší, Ukrajinci menej hrdinskí, u nás by bola vláda poskladaná so SmeroHlasu a riešili by sme dnes ruský útok na západ od maďarského Užhorodu. Boh musí ľúbiť tento malý zakríknutý národ pod Tatrami, nemať trochu šťastia, dnešok mohol byť dramaticky iný,“ skonštatoval Káčer.

Osobitnú pozornosť sa rozhodol venovať opozičnému lídrovi Ficovi. „Autentický sociálny demokrat lietajúci privátnym tryskáčom organizuje v zastúpení tlačovku poddôstojníkov a dobrovoľných kolaborantov GRU na Slovensku, aby nám ukázal, ako vyzerá vlastizrada v priamom prenose. Nepoznám inú krajinu EÚ a NATO, kde by ešte dnes expremiér bľabotal o vojne medzi USA a Ruskom na Ukrajine a predvádzal takú úroveň úbohosti, zbabelosti a kolaborantstva s nepriateľom,“ podotkol veľvyslanec.

Zdroj: fb/rastislav.kacer

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  4. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
  5. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  6. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
  7. sloboda slova je ilúzia
  8. Markus Ederer.
  9. Premiér Eduard Heger (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľvyslanec Káčer si uletel: Hegerova návšteva v Kyjeve a darovanie S-300 Ukrajine je naše „SNP“!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti