eReport.sk
Hovorca Pentagónu John Kirby Foto: tasr

Ako vojensky pomáhajú Kyjevu USA a ich spojenci? Pentagón: Ukrajine posielame zbrane denne!

Spojené štáty a ich spojenci naďalej denne dodávajú Ukrajine veľké množstvá zbraní a munície. V pondelok to uviedol hovorca Pentagónu John Kirby, podľa ktorého „v oblasti“ pristáva denne osem až desať lietadiel s vojenským vybavením. Zásielky sú z lietadiel preložené na nákladné autá, ktoré následne putujú na Ukrajinu. Informovala o tom agentúra DPA.

DPA pripomenula, že americká vláda prisľúbila a postupne dodáva Ukrajine zbrane v celkovej hodnote až 1,7 miliardy dolárov.

„Zásielky z USA sa do rúk Ukrajincov dostávajú o šesť dní po ich odoslaní. V tomto tempe nepoľavíme. Dodávky zbraní budú pokračovať aj naďalej a nová stratégia ruskej armády, ktorá sa chce zrejme sústrediť na východné regióny Ukrajiny, na tom nič nezmení,“ uviedol Kirby.

DPA pripomenula, že americká vláda prisľúbila a postupne dodáva Ukrajine zbrane v celkovej hodnote až 1,7 miliardy dolárov. Podľa informácií z minulého týždňa ide o 1400 protilietadlových rakiet, 5000 protitankových riadených striel Javelin, stovky bezpilotných lietadiel a 50 miliónov nábojov. Američania Ukrajincom posielajú aj zdravotnícky materiál.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  2. Rastislav Káčer na fotografii z roku 2019.
  3. Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako vojensky pomáhajú Kyjevu USA a ich spojenci? Pentagón: Ukrajine posielame zbrane denne!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti