eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

U Hegera bola Záborská. Premiér vyhlásil: Ak eliminujeme kultúrne vojny, bude to veľká vec!


Premiér Eduard Heger (OĽANO) by považoval za dobré eliminovať kultúrne vojny na Slovensku. Pomôcť podľa neho môže Úrad splnomocnenca vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia. TASR o tom informoval riaditeľ úradu Michal Považan. Na Úrade vlády SR sa v utorok pod vedením premiéra stretla splnomocnenkyňa vlády Anna Záborská (OĽANO) aj so zástupcami rezortov. Cieľom mal byť začiatok spolupráce.

„Ak by sa nám podarilo debatovať o podstate problémov a eliminovať kultúrne vojny na Slovensku, bude to veľká vec. Nielen Slovensko, ale aj celý svet je rozdelený. Pevne verím, že Slovensko môže byť aj v tomto určovateľom trendu. Úrad Anny Záborskej má v tom nezastupiteľnú úlohu,“ skonštatoval premiér. Doplnil, že cieľom má byť moderné Slovensko, ktoré si ctí základné univerzálne ľudské práva. „Mnohé z nich majú svoj pôvod práve v náboženskej slobode,“ poznamenal.

Záborská: Mojím cieľom je prispieť k zmierneniu napätia

Záborská hovorí o základe diskusií o slobode náboženstva a presvedčenia vo faktoch, a nie dojmoch. „A to aj v prípade, ak sa nám fakty nepáčia. To musí byť začiatok každej zmeny. Jednoducho ju musíme založiť na pravde,“ povedala. Pomenovala projekty spolupráce s orgánmi verejnej správy a zdôraznila potrebu vzájomného rešpektu. Upozornila napríklad na šikanu v školách z dôvodu viery či presvedčenia. „Nenávisť a šikana sa, žiaľ, šíria nielen na školách. Mojím cieľom je prispieť k zmierneniu napätia a navráteniu sa ku kultivovanej a na pravde založenej debate,“ deklarovala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  2. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
  3. Hegerova vláda si stojí za vyzbrojovaním Ukrajiny
  4. Musíme brániť východné krídlo NATO

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

U Hegera bola Záborská. Premiér vyhlásil: Ak eliminujeme kultúrne vojny, bude to veľká vec!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: