eReport.sk
Nie je sloboda ako sloboda
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

ŠOK Je otec Veroniky Remišovej v zväzkoch ŠTB? Spolupracovať mal údajne aj ďalší člen rodiny! Inak zhovorčivá ministerka zrazu mlčí


Vedela o tom? Len nedávno slovenská verejnosť riešila zväzky ŠTB, z ktorých vyšlo najavo to, čo bolo verejným tajomstvom. Podľa registračného zväzku číslo 23214 komunistickej ŠtB bol Budaj v rokoch 1979 – 1981 vedený ako agent s krycím menom Domovník. Ján Budaj sa vtedy priznal, že spoluprácu podpísal, avšak „aby ich oklamal.“ Teraz sociálne siete zaplavila ďalšia zaujímavá informácia. V zväzkoch ŠTB sa nachádzajú aj dve mená, spojené s Veronikou Remišovou.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD).
  2. Obeť, či páchateľ?
  3. Ničiteľka?
  4. Konšpirácia sa stáva realitou! Samopal, o ktorom hovoril vo videu aj Tomáš Taraba, sa naozaj v kuchynke kancelárie ministra životného prostredia nachádzal.

Otec Veroniky Remišovej

V registračných protokoloch agentúrnych a operatívnych zväzkov Štátnej bezpečnosti a vojenskej kontrarozviedky, sa v KS ZNB – Správa ŠtB Banská Bystrica (Séria: I) sa na stránke Ústavu pamäti národa sa nachádza aj lekár, MUDr. Roland Beloševič.

A to s registračným číslom 3932. Podľa dostupných informácií má ísť o zosnulého otca našej digitálnej líderky Veroniky Remišovej. Mal byť vysokopostaveným dôverníkom ŠTB.

Nie je sám

Vo zväzkoch ŠTB sa nachádza aj Ladislav Beloševič, ktorý sa narodil v roku 1910. V KS ZNB – Správa ŠtB Banská Bystrica (Séria: TS). S registračným číslom 3196. Tento človek mal pracovať ako informátor- udavač. Pod prezývkou Pekár.

Keďže sa vám vždy snažíme prinášať objektívne informácie, je treba uviesť, že sa nám zatiaľ nepodarilo overiť, či v prípade pána Ladislava Beloševiča, ide o rodinu šéfky strany Za ľudí.

Vedela o tom?

Veronika Remišová zatiaľ mlčí. „Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí sa pred 35.rokmi zúčastnili na pokojnom zhromaždení Sviečkovej manifestácie, ktorá bola brutálne potlačená zločineckým totalitným režimom. Ich odvaha a nezlomná viera nás priviedla k slobode. Sloboda a pravda vždy nakoniec zvíťazia!“ napísala na sociálnej sieti k výročiu Sviečkovej manifestácie.

Možno to bol čas priznať, že minimálne jej zosnulý otec, podľa dostupných údajov z ÚPN, so „zločineckým totalitným režimom“ spolupracoval. A je možné, že aj starý otec.

Totalitný zákon

Je asi dobré si pripomenúť aj to, že členka odvolanej vlády, hovorí o slobode a pravde, v tichosti však pripravila návrh zákona, ktorý viac ako „slobodu a pravdu,“ pripomína cenzúru. Ak prejde, na Úrade vlády vznikne osobitný útvar.

Ktorý bude kontrolovať, čo píšu nielen novinári, ale i bežní ľudia na sociálnych sieťach. A keď to „Ministerstvo pravdy“ vyhodnotí ako „dezinformáciu,“ či „hoax,“ trest ho neminie.

Návrh zákona sa momentálne nachádza v medzirezortnom pripomienkovom konaní. A je pripravený tak odborne, že pri ňom zatiaľ „svieti“ 216 pripomienok.

Tento štát zrejme po tejto (odvolanej)vláde bude potrebovať akési nové zväzky.

Zdroj: ÚPN

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Je otec Veroniky Remišovej v zväzkoch ŠTB? Spolupracovať mal údajne aj ďalší člen rodiny! Inak zhovorčivá ministerka zrazu mlčí

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: