eReport.sk
Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD).
Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD). Zdroj: fb

Europoslankyňa Neveďalová: Remišová si za prekrývanie svojej neschopnosti zaslúži Oscara!

Víkendové relácie nenechali chladnými viacerých politikov a politických komentátorov. Medzi nimi nechýba ani slovenská europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD). Tá tvrdí, že sa ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) snaží prekrývať svoju neschopnosť otváraním iných tém. Faktom však podľa nej ostáva, že Slovensko môže na nedostatočnom čerpaní eurofondov prísť až o 5 miliárd eur. Dobre to nevyzerá ani s plánom obnovy a odolnosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  2. Voliť chce 60% ľudí
  3. Ničiteľka?
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

„Oscara za prekrývanie svojej neschopnosti získava Veronika! Namiesto serióznej práce a vecnej diskusie to v relácii na TA3 zasa bolo ako v škôlke. Keď pani vicepremiérke dochádzajú argumenty, tak povie: „Teraz budete sedieť na zadku a počúvať, čo ja budem hovoriť.“ To sme sa teda naozaj posunuli v rešpekte voči oponentom, však. Namiesto priznania si chyby sa ešte pol roka bude tváriť, že je všetko ružové, veci bežia a peniaze z tej bakanej EÚ plynú na Slovensko. No neplynú,“ uviedla Neveďalová na sociálnej sieti.

O čo všetko Slovensko príde?

Prísť o 5 miliárd eur je pre väčšinu občanov nepredstaviteľné. Neveďalová však tvrdí, že takéto peniaze mohli Slovensku pomôcť v energetickej politike či vo výstavbe diaľnic.

Peniaze by podľa nej mohli taktiež samosprávam vyriešiť problémy, ktoré im vláda svojimi rozhodnutiami spôsobila. Občanom by sa tak nemuseli zvyšovať miestne dane a poplatky.

„O necelý rok budeme vracať jednu tretinu všetkých fondov pre toto končiace programové obdobie, pretože ich nevyčerpáme. Dúfam, že to bude čo najviac pod 5 miliárd, ale nedávam tomu veľkú šancu. Za týchto 5 miliárd sme si napríklad mohli postaviť 2 bloky novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach, aby sme mali dostatok elektriny. Alebo by sme mohli s priemernou cenou 50 mil na km postaviť 100 nových kilometrov diaľnice. Či sme mohli 8x dofinancovať všetky mestá a obce, aby nemuseli vypínať v noci verejné osvetlenie, mohli financovať škôlky a športoviská. Alebo čokoľvek iné, aby sme tie peniaze správne použili,“ pokračuje europoslankyňa.

Remišovej vešiaky

Nedá sa však hovoriť, že by Remišovej ministerstvo nemalo peniaze. Počas posledného týždňa preletela médiami správa, že Remišová samej sebe a svojim úradníkom dopraje poriadny luxus.

Nábytok a vešiaky za desaťtisíce eur sa podľa zmlúv z centrálneho registra budú na jej ministerstve „ligotať“ už čoskoro.

„O tom, že nečerpáme z Plánu obnovy ani netreba veľmi hovoriť. Aj tak išlo prevažne o pôžičky, ktoré by sme neskôr museli vracať. Namiesto tejto dôležitej diskusie sme počúvali o tom, či stál vešiak 42, 45 alebo 47 EUR, čo nás asi nikoho až tak nezaujíma. I keď sa priznám, že mne sa zdala cena našej novej sedačky 1.200,- vysoká, ale tak dá sa asi aj za 8.000,- a stôl za 14.000,- by som rada videla. Ale to len na okraj. No dnes prišla aj jedna dobrá správa. Verčinmu hnutiu namerali okolo 1 percenta, takže túto pani už nebudeme musieť asi počúvať veľmi dlho,“ uzavrela Neveďalová.

Zdroj: FB K.R.N


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslankyňa Neveďalová: Remišová si za prekrývanie svojej neschopnosti zaslúži Oscara!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti