eReport.sk
Úspechy pani Remišovej
Veronika Remišová na snímke z videa. Zdroj: fb/remisova.veronika

Po senioroch ďakujú za digitalizáciu Remišovej aj mamičky: Dokázala som viac, ako Smerohlas, táto jedna správa to potvrdzuje!

Úspechy pani Remišovej. Ktorá sa nechváli už len sama. Chvália už aj bežní ľudia. Po jej „veľmi úspešnom projekte,“ v ktorom sa jej vraj podarilo „zdigitalizovať seniorov,“ prišiel na radu projekt digitalizácie žiakov. Ten zahŕňa 20 tisíc žiakov zo základných a stredných škôl. Z ktorých mezditým chodia rodičom maily o tom, ako je to školám veľmi ľúto, ale keďže zaplatili Igorov balíček, “ a „bezprecedentnej pomoci Hegerovej vlády,“ kde sedela aj pani Remišová, sa stále nedočkajú, zvyšujú poplatky. Za zošity a učebnice. Ale budú tablety! A „zadarmo!“

Prečítajte si aj:

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Dotknutá Remišová o Sulíkovi
  3. Zdevastované Slovensko?
  4. Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr

Úspechy pani Remišovej

„Dnes mi prišlo veľmi milé poďakovanie od jednej mamičky žiaka za digitálny príspevok 350 eur z eurofondov, ktorý sme vymysleli a zrealizovali namiesto zbytočných a predražených IT projektov po Smere/Hlase, kde peniaze prúdom tiekli k ich oligarchom. Mimochodom, plátok Penty tento projekt skritizoval už v zárodku ako “zbytočne vyhodené milióny”, zrejme by boli radšej keby tieto milióny išli nie ľuďom, ale na nejakú zbytočnú a spackanú hlúposť, akých sa v minulosti robili desiatky,“ napísala predsedníčka miniatúrnej strany.

„Plátkom Penty“ myslela Trend. Ktorý tak trochu rozobral úspechy ex minitserky „na drobné.“ V odbornom článku kolegovia citovali  Emila Fitoša, prezidenta IT Asociácie Slovenska (ITAS). Nuž, ale kto je on, aby hodnotil mieru úspechov vyštudovanej bábkoherečky. Ktorá sa vďaka Matovičovi ocitla na mieste šéfky digitalizácie a rozvoja Slovenska.

„Dnes tieto peniaze z digitálneho príspevku už idú prvým 20 000 žiakom na stredných a základných školách a som veľmi rada, že tento príspevok z eurofondov vyrovnáva šance aj pre žiakov z chudobnejších rodín a prvákov na stredných školách,“ zakončila ex digitálna líderka svoje adorovanie.

Lepšie ako seniori

Keďže všetci, okrem pani Remišovej, vieme o tom, ako „úspešne“ dopadli seniori, ktorých sa pojala digitalizovať, zostáva len dúfať, že tento projekt bude úspešnejší.

Nádejou by mohlo byť, že MIRRI už nemá pod palcom predsedníčka strany Za ľudí. A príspevok by mal byť vyplatený v celku. pričom tablet, či notebooku by mali zakúpiť priamo rodičia.

Seniori totiž dopadli tak, že drvivá väčšina z nich žila vďaka kampani v tom, že nárok budú mať všetci. Nevedeli o tom, že len tí, ktorí absolvujú školenia. Pričom ani tí, ktorým sa to podarilo, nie je veľmi čo závidieť. Húfne sa sťažujú na to, že rezortom zakúpené tablety sú kazové.

A veľká skupina z tejto malej skupiny, rok čaká na mobilné dátové pripojenie. (apropó, o tomto úspechu písal nielen ereport, či „plátok Penty,“ ale napr. i Hospodárske noviny)

Lebo, tak ako veľmi veľa slovenských žiakov, nemá ani na obed, veľmi veľa slovenských seniorov doma napríklad nemá wifi pripojenie. „Všetci“ však „budú mať tablety.“ Juj, aký krásny a úspešný digitálny svet!

Zdroj: FB V. R., Trend, HN,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po senioroch ďakujú za digitalizáciu Remišovej aj mamičky: Dokázala som viac, ako Smerohlas, táto jedna správa to potvrdzuje!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php