eReport.sk
Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr
Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr

Čaputovej vláda odklepla milióny pre Sorosovu nadáciu. OFS za ne bude pomáhať Ukrajincom, aby u nás mali dôstojný život!

Prázdna špajza pre Slovákov. Aj to sme tu počúvali od rána do večera počas vládnutia Igora a Eda. Stačilo však málo, priniesť novú vládu Ľudovíta Ódora. A div sa svete, prázdna špajza už nie je prázdna. Teda, aby sme boli objektívni, ako pre koho. NENÁVRATNÝ príspevok vo výške 21 miliónov eur. Dostala od Čaputovej vlády nadácia Otvorenej spoločnosti( Open Society Foundation) Tento „úspech úradníckej vlády“ prezradil Centrálny register zmlúv.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Výchovná, dobre mierená!
  3. Kto stojí za klanom Šimečkovcov?

Prázdna nemusí byť naozaj prázdna

Podľa zmluvy z CRZ, Nadácia Otvorenej spoločnosti dostala od vlády nenávratný prípspevok v hodnote takmer 22 miliónov eur. Sumu 21 706 898,89 € jej poskytol rezort práce, sociálnych vecí a rodiny. Podpísala sa pod to pani ministerka Gáborčáková.

„Bohaté osobné skúsenosti v oblasti sociálnej práce a podpory chce zúročiť pri doručovaní pomoci najzraniteľnejším, plnení míľnikov pre čerpanie fondov EÚ a Plánu obnovy a odolnosti, aj konštruktívnou spoluprácou s profesijnými organizáciami a združeniami,“ uviedol o nej rezort na oficiálnej stránke. Zjavne sme teda tých najzraniteľnejších už našli..

Na integráciu Ukrajincov

Majú tieto milióny slúžiť. Vojna trvá viac ako rok. Preto je otázkou, či sa všetci tí ukrajinskí občania, ktorí sa u nás integrovať chceli, už neintegrovali. A tiež, prečo teda štát nevyužije tých 22 miliónov, ktoré ešte potrebujú rovno. Ale naleje ich do mimovládnej organizácie. NENÁVRATNE.

Prázdna špajza pre Slovákov

Najmä v dobe, kedy len včera Štatistický úrad zverejnil, že reálne mzdy na Slovensku klesli takmer ku dnu a skutočná kúpyschopnosť miezd išla dole o 4,9%. Podľa nedávnych údajov Eurostatu, sme jednou z najchudobnejších krajín v Európe.

Podľa výsledkov Eurobarometra zníženie životnej úrovne v najbližšom roku očakáva 39 percent respondentov v EÚ. Na Slovensku sa bude pokles týkať až polovice obyvateľstva. a až polovica Slovákov, čo je najviac z celej EÚ.

Zvýšil sa tiež podiel občanov, ktorí majú ťažkosti platiť bežné účty. Od jesene 2021 išlo o nárast o deväť percentuálnych bodov, a to z 30 percent na 39 percent respondentov v rámci celej EÚ.

Tak ešte raz

Pomáhať je ľudské. A šľachetné. Otázkou ale je, či si tú pomoc naozaj môžeme dovoliť. V takomto rozsahu. Ďalšou, či je v poriadku, ak Ódor vyhlási, že Slovákom sa už do Septembra pomôcť môcť nestihne, a pomoc by nebola adresná, tak teda radšej nebude žiadna..

Z toho vyplýva, že Slováci a Slovenky majú zrejme len „poriadnu smolu.“ Pri pomoci Ukrajincom, ktosi vedel ADRESNE vypočítať, že je potreba 22 miliónov eur. A aj zistil, komu bude najlepšie ich ADRESNE venovať. Z DANÍ Slovákov. Sorosovej nadácii na záchranu ľudstva. Mimovládke. Wau.

Nuž, ako dookola opakuje pán Ódor, „stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko.“ Koľko Slovákov prežije na novej Ukrajine?

Zdroj: CRZ


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputovej vláda odklepla milióny pre Sorosovu nadáciu. OFS za ne bude pomáhať Ukrajincom, aby u nás mali dôstojný život!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php