eReport.sk
Dotknutá Remišová o Sulíkovi
Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke. Foto: tasr

Dotknutá Remišová o Sulíkovi: Nazval ma neschopnou ministerkou! Je horší než Fico

Dotknutá Remišová o Sulíkovi. Nezvládla kritiku? Richard Sulík v dnešnej politickej diskusii s Robertom Ficom (Smer-SD) sa zhodli, že za premárnené peniaze z Plánu obnovy a následný prepad eurofondov, ktorý bude nasledovať je spoluzodpovedná Veronika Remišová. Ta podľa šéfa SASKy nebola schopnou manažérkou dôležitého rezortu .

Dotknutá Remišová o Sulíkovi

Exministerka investícii a informatizácie a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová, sa evidentne cíti veľmi dotknuto. Tieto slová od bývalého koaličného partnera podľa vlastných slov nečakala:

Richard Sulík sa v klamaní v ničom neodlišuje od Roberta Fica, ktorý tiež len zneužíva nevedomosť ľudí v kompexnej problematike. Richard Sulík ma dnes v televízii označil za ministerku, ktorá bola neschopná a zodpovedná za prepadnutie eurofondov hoci doteraz neprepadlo jediné euro,“ uvádza na sociálnej sieti Remišová na margo dnešného vyjadrenia Richarda Sulíka.

„Neprepadlo jediné euro!“

Remišová sa ďalej bráni: „Na ministerstve, ktoré som riadila ja neprepadlo a neprepadne ani jedno jediné euro z eurofondov, dokonca za 3 roky neprepadlo ani jediné euro v žiadnom z hlavných fondov. Ak sa pod schopnosťami rozumie prepíjanie štátnych peňazí v Dubaji, bránenie peňazí pre najväčších oligarchov a vyvážanie sa s Geissenovcami po Slovensku vo vrtuľníku finančnej skupiny, alebo zneužívanie vládneho špeciálu na dovolenku svojej dcéry, tak potvrdzujem, ste mimoriadne schopný politik!“ dodala.

Protiútok

Rovnako ako Eduarda Heger, ktorého v dnešnej relácii zotrel Robert Fico sa prostredníctvom sociálnej siete púšťa do protiútoku i Remišová. Tá poukazuje na viaceré zlyhanie práve Richarda Sulík. Ten má mať „prsty“ vo viacerých problematických oblastiach, ktoré svojou pasivitou uviedol do problémov,

Navyše, zlyhania Richarda Sulíka na ministerstve hospodárstva sú dlhodobo známe. Jedinou jeho agendou boli jeho výlety do Dubaja, ktoré Slovensku priniesli nulovú pridanú hodnotu a sú podané trestné oznámenia za jeho šafárenie so štátnymi peniazmi. Pokiaľ ide o eurofondy, dlhodobo odmietal navýšiť peniaze na eurofondovú výzvu Zelená domácnostiam, hoci prostriedky boli k dispozícii, ktorá by pomohla tisíckam domácností zvládnuť zelenú transformáciu a energetickú krízu a vyhováral sa na nedostatok administratívnych kapacít, čo je len iné slovo pre pohodlnosť.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová šokuje
  2. veľké fiasko a Hegerova hanba
  3. Heger popiera Ficove slová
  4. Ficov odkazuje vláde

Predvolebná kampaň?

„V oblasti školstva predstavitelia zamestnávateľov kritizovali, že v úvode volebného obdobia zrušil jeho minister výzvy za 150 miliónov. Určené na inovácie a výskum, ktoré mohli pomôcť podnikom zlepšiť konkurencieschopnosť a prepojiť výskum s priemyslom, čo je veľká škoda. Predvolebná kampaň sa dá viesť aj normálne a slušne, nie na spôsob Fica a jeho klamstiev. Takéto klamstvá Richarda Sulíka len prispievajú k dezilúzii a frustrácii celého antificovského a protiextrémistického front. Namiesto normálnej politickej kampane SAS vedie len primitívny boj založený na podvádzaní ľudí,“ dodala Veronika Remišová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dotknutá Remišová o Sulíkovi: Nazval ma neschopnou ministerkou! Je horší než Fico

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php