eReport.sk
Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pýta od Západu a USA stále nové a nové zbrane. Foto: tasr

Ukrajinci sa úplne zbláznili? Krúti hlavou nad požiadavkou Zelenského a spol. Draxler

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj „bral“ zbrane od USA a viacerých štátov Európy akoby od švédskeho stola. Kedy potreboval, vtedy si zažiadal. A takmer vždy dostal. Toto mu tak „zachutilo“, že svoje požiadavky neustále stupňuje.

Chcem to, chcem toto, chcem tamto… Asi tak nejako vyzerá „nakupovanie“ vojenskej techniky a zbraní prezidentom Ukrajiny. Prirodzene, najspokojnejšie sú zbrojárske firmy, ktoré by boli asi najradšej, keby sa vojna na Ukrajine tak skoro neskončila. Zelenskyj je vo svojich požiadavkách ako odtrhnutý z reťaze, pričom stále prízvukuje, že keď padne Ukrajina, padne celá Európa. Bývalý smerácky exminister školstva a politológ Juraj Draxler si v statuse všíma ešte jeden fakt, požiadavky, ktoré ukrajinský prezident adresoval svojím európskym „dodávateľom.

Ukrajinci pýtajú veľa zbraní aj veľa peňazí

Poradca prezidenta Zelenského podľa Draxlera zverejnil zoznam, čo požadujú od Západu. „Chcú, aby im západné krajiny (v tomto zmysle aj my) dodali 500 tankov, 1000 húfnic kal. 155, 1000 dronov (nehovorí, akých), atď. Pre porovnanie, napríklad 500 tankov je celá tanková armáda Francúzska. Nemci majú len polovicu tohto množstva,“ píše exminister školstva, podľa ktorého sú len dve možnosti.

Zdroj: FB / Juraj Draxler

„Prvá, už sa úplne zbláznili. Toto im naozaj nikto nedodá. Je to, ako keď Zelenskyj vyzval, aby Západ poskytol 200 miliárd eur na rekonštrukciu krajiny, plus 300 mld aktív ruskej centrálnej banky držaných v zahraničí, ktoré Západ odstavil,“ konštatuje Draxler a dodáva:

Mohlo by vás zaujať

  1. Na snímke utečenci z Ukrajiny na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom 4. marca 2022.
  2. Juraj Draxler.
  3. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  4. Francúzský prezident Emmanuel Macron.
  5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  6. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Pritom má Západ Ukrajine dávať aj jednotky miliárd (s výnimkou dodávok zbraní, tie sú ale väčšinou dodávané na dlh), ktoré ich rozpočet potrebuje, aby sa ako-tak udržali v chode. Kde nejaké stovky miliárd, úplne nereálne. Druhá možnosť, vytvárajú si tým predpolie na to, aby konečne začali rokovať o prímerí. S výhovorkou, že veľmi chceli bojovať, ale zradili ich. Nedodaním zbraní. Uvidíme, ktoré z toho to nakoniec bude,“ zakončil svoj status Juraj Draxler.

Zdroj: fb / Juraj Draxler


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinci sa úplne zbláznili? Krúti hlavou nad požiadavkou Zelenského a spol. Draxler

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti