eReport.sk
Juraj Draxler.
Juraj Draxler, exminister školstva. Foto: FB / Juraj Draxler

Draxler: Hnusný cynizmus! Táto banda psychopatov ide protestovať proti sebe


Kríza na Slovensku sa vôbec neskončila, ba práve naopak, zvyšovaním cien prakticky všetkého ešte narastá. Vláda síce hovorí o pomoci tým najslabším, lenže, žiaľ, zatiaľ iba hovorí. A ľudia sa pri tom pomaly prepadajú do stále väčšej chudoby.

Kritika za nepomoc Slovákom pri stále sa zvyšujúcom zdražovaní potravín či iného tovaru sa na viacerých ministrov a na vládu valí prakticky z každej strany. Už to nie je len opozícia, ale aj odborári a alarmujúci stav začínajú stále viac chápať i bežní ľudia. K nim sa pridávajú aj niektorí expolitici, ako napríklad exminister školstva Juraj Draxler. Ten v statuse dokonca skonštatoval, že vláda pokojne dôchodcov pošle na cintoríny.

Balík „pomoci“ je zostavený hlúpo

Protesty a štrajky proti vysokým cenám a znižujúcej sa životne úrovni síce u nás nie sú také „bujaré“ ako v niektorých iných krajinách, to ale neznamená, že v ľuďoch to poriadne nevrie. „Toto je naozaj na revolúciu: Najnovšie dáta, oficiálne dáta, Štatistického úradu ukazujú, že už minulý rok, a teraz pozor, takmer tretina dôchodcov, ktorí žijú v jednočlennej domácnosti (presnejšie 28,5%) žila pod hranicou chudoby,“ konštatuje Draxler, podľa ktorého to ale bude v tomto roku s terajšími cenami potravín a energií dramaticky horšie. „Zle je na tom aj veľa ďalších skupín. Vláda sa ale naťahuje na úplne hlúpo zostavenom balíku „pomoci“, ktorý v skutočnosti zoberie veľmi veľa príjmov obciam a dá pomerne veľa peňazí relatívne bohatým ľuďom,“ myslí si exminister, podľa ktorého cieľom nie je pomôcť tým, čo to potrebujú, ale plošne uplatiť voličov.

Najnovšie oficiálne dáta Štatistického úradu ukazujú, že už minulý rok takmer tretina dôchodcov, ktorí žijú v jednočlennej domácnosti, žila pod hranicou chudoby.

Juraj Draxler, exminister školstva za stranu Smer-SD

„Hnusný cynizmus. A to na pozadí všetkých tých prostriedkov rozhádzaných na plošné testovania a lotérie a miliárd eurofondov, ktoré táto neschopná vláda nevie čerpať. Dokonca je to taká banda psychopatov, že už znovu idú protestovať, sami proti sebe, teraz akože za učiteľov,“ krúti bývalý šéf rezortu školstva hlavou nad absurdnou situáciu, kedy chcú ísť s učiteľmi štrajkovať súčasný minister školstva Branislav Gröhling aj minister financií Igor Matovič.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS)
  2. Kde je premiér?
  3. Zelenskyj

„A aby toho nebolo dosť, vrchný psychopat už zase tvrdo kritizuje ministra zdravotníctva, ktorého vybrala jeho strana,“ naráža Juraj Draxler na šéfa OĽaNO Igora Matoviča a jeho nominanta Vladimíra Lengvarského. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Zdroj: fb / Juraj Draxler

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler: Hnusný cynizmus! Táto banda psychopatov ide protestovať proti sebe

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne