eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požaduje od Západu a NATO stále viac zbraní, modernejších a najmä rýchlejšie. Zdroj: TASR/AP

Rusko sa chváli: Na západe Ukrajiny sme zničili sklad zbraní od NATO!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Ukrajina zatiaľ úspešne zvádza boj s ruským agresorom aj zásluhou zbraní od NATO a najmä USA. Teraz ale nastal „malý zádrhel, pretože Rusi sa pochválili, že na Ukrajine zničili sklad zbraní od NATO.  

Rusko dnes oznámilo, že jeho sily zničili na západe Ukrajiny sklad obsahujúci zbrane dodané Severoatlantickou alianciou (NATO). Správa prišla v čase, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzýva západných spojencov, aby urýchlili dodávky zbraní jeho krajine. Informácie podľa TASR priniesla tlačová agentúra AFP.

USA a Británia neuposlúchli varovanie Kremľa

„Neďaleko mesta Zoločiv v Ľvovskej oblasti rakety dlhého doletu Kalibr s vysoko presným navádzaním zničili muničný sklad so zahraničnými zbraňami dopravenými Ukrajine členskými štátmi NATO, vrátane húfnic M777 kalibru 155 mm,“ uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo obrany. Ukrajina v utorok oznámila, že dostala len desať percent zbraní, ktoré žiadala od Západu na zabránenie postupu ruskej armády. Ruské invázne jednotky v súčasnosti sústreďujú svoju palebnú silu na strategicky dôležité priemyselné mesto Severodoneck, keďže sa pokúšajú dobyť územie východnej Ukrajiny. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu uviedol, že Ukrajina zrejme do dvoch rokov už nebude existovať.

Kto hovorí, že do dvoch rokov bude ešte Ukrajina existovať na mape sveta?

Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident

„Videl som správu, že Ukrajina chce od svojich zahraničných pánov dostať LNG (skvapalnený zemný plyn) na základe dohody o pôžičke a prenájme, pričom platby za dodávky by poslala do dvoch rokov,“ napísal v odkazovej aplikácii Telegram Medvedev, ktorý je teraz podpredsedom Rady bezpečnosti Ruskej federácie. „A kto hovorí, že do dvoch rokov bude ešte Ukrajina existovať na mape sveta?“ uviedol Medvedev, blízky spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinský prezident Zelenskyj apeloval na Západ, aby posielal Ukrajine ťažké zbrane, a kritizoval „zdržanlivosť“ niektorých európskych lídrov, ktorá podľa neho „veľmi spomalila dodávky zbraní“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  3. Zelenskyj
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
  6. Emmanuel Macron

„Som vďačný za to, čo prichádza, ale musí to prichádzať rýchlejšie,“ povedal Zelenskyj dánskym novinárom v utorok na online brífingu. Spojené štáty a Británia oznámili, že poskytujú Kyjevu delostrelecké batérie s presne navádzanou muníciou dlhého doletu, a neuposlúchli tak varovania Kremľa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko sa chváli: Na západe Ukrajiny sme zničili sklad zbraní od NATO!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti