eReport.sk
Pápež František
Pápež František. Foto: tasr/ap

Ukázal na Putina? Pápež: Ozbrojené dobývanie nemá nič spoločné s kráľovstvom, ktoré ohlasoval Ježiš

Pápež František vo štvrtok nepriamo obvinil Rusko z „ozbrojeného dobývania, expanzionizmu a imperializmu“ na Ukrajine, kde podľa neho rozpútalo krutú a nezmyselnú agresívnu vojnu. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Pápež v príhovore k delegácii predstaviteľov pravoslávnej cirkvi v Ríme opísal ruskú inváziu na Ukrajine ako vojnu, ktorá proti sebe stavia dva kresťanské národy. V oboch krajinách prevládajú najmä pravoslávni kresťania, ale na Ukrajine žijú i početní veriaci hlásiaci sa ku katolíckej cirkvi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pápež František počas návštevy jazera Lac Sainte Anne v provincii Alberta, ktoré je pôvodným obyvateľom už po stáročia známe ako posvätné miesto uzdravenia, 26. júla 2022.
  2. Pápež František
  3. Sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin počas návštevy Slovenska v septembri 2021.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  5. Kardinál Cláudio Hummes.

„Uzmierenie rozdelených kresťanov… je v týchto dňoch nanajvýš aktuálne. Náš svet narušila krutá a nezmyselná vojna, v ktorej proti sebe bojujú mnohí, mnohí kresťania,“ uviedol pápež.

František so zjavným odkazom na Rusko dodal, že všetci musia uznať, že „ozbrojené dobývanie, expanzionizmus a imperializmus nemajú nič spoločné s kráľovstvom, ktoré ohlasoval Ježiš“.

Pápež sa k vojne na Ukrajine vyjadril aj v stredu, keď odsúdil ruský raketový útok na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk, pri ktorom zahynulo najmenej 18 ľudí a ďalších približne 60 utrpelo zranenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukázal na Putina? Pápež: Ozbrojené dobývanie nemá nič spoločné s kráľovstvom, ktoré ohlasoval Ježiš

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti