eReport.sk
51 káuz Matoviča, Hegera a Remišovej

Prezidentka má problém s možnými členmi vlády, vraj môžu ohroziť štát. Viac ako bábkoherečka, kaderník, predavač alkoholu, či plagiátor?

Kritériá sa zrejme menia. A naša „nad-stranícka“ hlava štátu, čo je jej povinnosť z Ústavy SR, opäť raz dokázala, že si tú Ústavu buď až tak nectí, alebo ju nepozná. Alebo je obojo len klamlivé zdanie a ona len robí ako „ochrankyňa demokracie a právneho štátu,“ všetko preto, aby „slnko nezhaslo“ a „občania tejto krajiny neboli ohorzení.“ Politikmi ktorých si sami vybrali a zvolili.. Veď ako vieme, pani magisterka práva, nemá o našom národe(čítaj plebse) veľmi vysokú mienku.

Kým počas covidu verejne vyhlásila, že „žije v krajine, v ktorej národu nerozumie,“ nie tak dávno v zahraničných novinách hovorila táto podľa svojich slov „prezidentka všetkých,“ o voličoch vtedajšej opozície ako o „zmätených obetiach propagandy.“ Poďme ale k meritu veci.

Kritériá sa zrejme menia

Kým v televíznej relácii pani magisterka vyhlásila, a to ešte predtým, ako Smer, Hlas a SNS oznámili, že sa dohodli na spoločnej koalícii a teda vláde, že bude namietať, ak by sa ministrom mal stať obvinený Kaliňák, ktorý ale už dávno obvinený nie je, dvorné noviny pani magisterky, Denník N už zoznam mien, s ktorými by mohla mať „strážkyňa demokracie“ problém, rozšírili. A práve tomu sa budem venovať v tomto komentári.

„Fico môže naraziť okrem Kaliňáka aj pri Huliakovi a Tarabovi,“ uviedli. Rudolf Huliak preto, lebo je to len „úbohý starosta Očovej a hrozný konšpirátor,“ Taraba je taktiež „konšpirátor a navyše prokresťansky orientovaný,“ a ľudia ako oni, by „mohli ohroziť chod nášho štátu.“

Spôsoby „demokratov“ nie

Obaja páni pritom svorne „naštvali“ aj všetky „naše demokratické mimovládky,“ ktoré na rozdiel od týchto pánov , občania nevolia. Oni len vznikajú a majú viac moci, ako by mali mať. (A tie, ktoré sú napojené na štátny rozpočet, žijú aj z daní tých občanov, proti ktorým bojujú..)

Kým proti Huliakovi sa ozvali už aj z Greeenpeace !, Tarabu zniesla pod čiernu zem umelkyňa Hrycová.

No a zhrozenie nastalo i v Aktualitách a ako vieme, náš mainstream píše len a len pravdu, dokonca má na ňu patent, takže obavy, milý čitateľ sú viac, ako na mieste.

A je úctyhodné, že pani magisterka zapojila okrem svojej „nad-straníckosti“ aj svoje „citlivé vnímanie.“

Kaderník, daňový podvodník i bábkoherečka

Nevadili. Poďme ale pekne po poriadku. A začať môžeme u pána bývalého bývalého premiéra, „bojovníka proti korupcii“ Igora Matoviča. Ten sa nestal odsúdeným daňovým podvodníkom, len kvôli tomu, že skutok sa síce stal, ale premlčacia lehota..

To pani prezidentke nevadilo, aby ho vymenovala za premiéra. Pár dní potom sa v priamom prenose priznal, že jeho diplomovú prácu mu písala kamarátka. Teda so dopustil podvodu. Nevadilo, odvolaný nebol.

Quod licet Iovi, non licet bovi

Nevadilo jej ani to, keď vykrikoval(opäť verejne) ako „dá všetkých zlých novinárov dole,“ či keď vyhlásil a to už ako minister financií, že „on je ten, ktorý dozoruje „očistu“ v justícii a „rozviazané ruky polície“ a preto nesmie z vlády odísť.“ Och, aké v súlade so zásadami právneho štátu milé, všakže..

(O tom, že tu bol ministrom financií, aj keď verejne vyhlásil aj to, že jeho finančná gramotnosť je na takej nízkej úrovni, že celý svoj majetok a všetky peniaze dal pavlínke, ktorá mu dáva ráno vždy drobné.., pomlčím..)

Branislav Gröhling bol známy celebritný kaderník. Stal sa ministrom školstva. No a pani Remišovej, vyštudovanej bábkoherečke, Igor Matovič zriadil nové ministerstvo, kde mala na starosti aj miliardy z eurofondov.

Proste všetko odborníci na slovo vzatý. Takým sa predsa „nejaký starosta z Očovej, či Tomáš Taraba nemôžu nielen rovnať, nesiahajú im ani len po členky..“

Predavač vodky i slovenské „Watergate“

Neskôr vymenovala za premiéra Eduarda Hegera. Ktorý bol kresťanským kazateľom a neskôr s Jurajom Drobom zo SaS predával vodku. Teda, ako on sám uviedol v roku 2017 pre Denník N, „tento ich exkluzívny produkt robil dobré meno Slovensku v Spojených štátoch amerických.“

Ešte mi nedá vrátiť sa k tomu ohrozeniu chodu štátu. Pamätáte si, keď po nástupe do funkcie ho priamo ohrozila pani Veronika? So svojim „slovenským Watergate!“

Kauza sa mimochodom doteraz nevyšetrila, veď to nevadí, vďaka arogancii a hlúposti si len nejakí „it čkári chvíľu posedeli v cpz a väzbe..“

Vox populi, vox Dei,

Okrem toho, že je vrcholne neúctivé a nedemokratické, aby niekto viedol anti – kampaň proti ľuďom, o ktorých ešte ani nie je isté, či budú ministrami, je to aj tak trochu trápne. Asi viac ako trochu.

A bolo by dobré, keby niekto prišiel, či už v mainstreame, či v paláci s relevantnými a zákonnými prekážkami. Lebo potom, čo s požehnaním pani magisterky, Slovensku vládli kaderník, plagiátor, daňový podvodník, predavač vodky a ďalšie podobné postavičky, tvrdenie, že „Kaliňák, Huliak a Taraba ohrozia chod štátu a jeho bezpečnosť,“ je len zúfalým tliachaním.

A vo svojej hlbšej podstate i opakovaným nerešpektovaním vôle ľudu, voličov. A nie je práve o tom tá demokracia? Či?

Zdroj: Denník N, Aktuality,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka má problém s možnými členmi vlády, vraj môžu ohroziť štát. Viac ako bábkoherečka, kaderník, predavač alkoholu, či plagiátor?

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie