eReport.sk
Úspešná politizácia PZ SR

Bezpečnostný expert Zábojník pre eReport: Jediné, čo sa Hamranovi podarilo, bolo spolitizovať policajný zbor!

Úspešná politizácia PZ SR. To je podľa skúseného bezpečnostného experta a analytika, ktorý roky pôsobil ako riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov, to jediné, čo sa dochádzajúcemu prezidentovi PZ SR a pani magisterky, podarilo. V rozhovore s Jurajom Zábojníkom sme sa porozprávali o „čurillovcoch,“ nelegálnej migrácii, či „skartovačke na NAKA.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zvláštny ťah
  2. Upozornil na to známy advokát
  3. Taraba informuje. Minister životného prostredia prináša informáciu, ktorý prekvapí

Úspešná politizácia PZ SR

Pán Zábojník, šéf PZ SR ohlásil svoj odchod do civilu. Moja prvá otázka teda je, podľa vášho názoru ako skúseného experta, má za sebou výsledky, na ktoré môže byť hrdý?

Pôsobenie Štefana Hamrana vo funkcii prezidenta PZ nie je úspešné. Po prvý krát v histórii došlo k politizácii policajného zboru minimálne na úrovni jeho Prezídia a flagrantným spôsobom tak bol porušený zákon o apolitickosti príslušníkov PZ.

„Štefan Hamran otvorene sám porušoval a toleroval porušovanie zákona svojimi podriadenými, pričom  to robili najčastejšie spoločne v súčinnosti. Pripomenul by som im termín zločinecká skupina, ktorý tak mali v obľube….“

O zlepšovaní práce policajtov, podmienok pre ich prácu, manažovania zboru sme sa nedozvedeli nič, alebo veľmi málo. Na druhej strane svojím vystupovaním poskytol veľa študijného materiálu pre psychológov.

„Čurillovci“

Vo svojich mediálnych výstupoch tvrdil napríklad, že celé Slovensko má byť hrdé na “čurillovcov.” Vraj ich nepostavil mimo službu, tak ako mu káže zákon, lebo “boli obvinení účelovo a nemal by kto nebojácne vyšetrovať korupčné kauzy.” Je toto naozaj viac ako zákon?

Štefan Hamran urobil všetko preto, aby sme sa nedozvedeli, či máme byť na „čurillovcov“ hrdí. To by sme sa totiž dozvedeli z vyšetrovania podozrenia na nezákonnosti, ktorých sa mali dopúšťať a dopúšťajú, ktoré realizovala inšpekcia, kým to práve a najmä Hamran neznemožnil.

Verme, že dočasne a aj vyšetrovanie vedené Generálnou prokuratúrou, ktoré zastaviť nemohol, nám povie viac.

„Upratujú“

Dnes sme sa okrem iného dozvedeli aj to, že sa údajne na NAKA v tejto chvíli skartuje, a čo je ešte závažnejšie, je k dispozícii list. Je pod ním podpísaný riaditeľ odboru špeciálnych činností útvaru ochrannej služby a prevencie radu inšpekčnej služby Martin Littera a jeho zástupkyňa Martina Holosová.

Ódorovi v ňom opisujú,  že súčasné, policajným prezidentom Hamranom dosadené vedenie policajnej inšpekcie sa snaží na svojich nižších stupňoch „upratať“ nepohodlné dôkazy, ktoré by smerovali k ich usvedčeniu.

V nedávnej minulosti som sa pre médiá vyjadril, že neodporúčam nikomu porušovať zákon a že nič, čo už raz bolo zaznamenané, sa zo spisov nemôže stratiť bez stopy. A stôp a záloh dôkazového materiálu bude dostatok.

„Ak sa naozaj dopustia manipulácie so spismi a ich obsahmi, potom im pánboh pomáhaj.“

Tiež v prípade neoprávneného nakladania so živými spismi. A malá otázka pre rozmýšľajúcich – o čom svedčí táto činnosť a práve teraz? 

Hranice – raz áno, raz nie..

Okrem “našich chlapcov,” je ďalším problémom pána Hamrana aj migrácia. V televíznych vystúpeniach zopakoval aj svoje tvrdenia o tom, že Slovensko nemá problém s nelegálnou migráciou. Za všetko môžu okolité štáty. Súhlasíte? 

V Markíze zase pán Hamran povedal, že nestrážením hraníc vlastne chcel dobre .. minuli by sa na to milióny daňových poplatníkov.. Zaujímavé, že za covidu sme zatvorili hranice a to bez akýchkoľvek problémov. Vidíte v tom rozdiel? Alebo inak, prečo to vtedy išlo, minuli sa peniaze?

Nielen počas covidu, pripomeniem aj Globsec … Je to pekný príklad, keď sa Hamran správal, ako keby nesedel v stoličke prezidenta PZ, ale v parlamente alebo vo vláde. A možno šéfoval aj útvaru hodnoty za peniaze, len sme o tom nevedeli.

„Nakoniec, odvolal ministra, tak čo sa bude párať s nejakou migráciou. Že si to teraz všetci odskáčeme za oveľa väčšie peniaze – prečo by ho to trápilo ? Mimo službu postavený nebude, lebo zdúchne skôr.“

Okrem iného sa v súvislosti v Izraeli ukazuje, že zbrane, ktoré majú Ukrajine slúžiť na obranu, zabíjajú inde vo svete. Bol to práve Fico, ktorý už na začiatku vojny, keď hranice absolútne nik nekontroloval, upozorňoval, že si vďaka tomu možno zopakujeme deväťdesiate roky. Odvtedy tu máme ďalších utečencov o ktorých nič nevieme, lebo každý sa volá Abdul a každý sa narodil 1. januára.

S migrantami sa pasujú najmä samosprávy. Prečo nepomáha viac štát a najmä polícia, armáda?

Zodpovednosť za situáciu s migrantami padá na plecia ostatných vlád a aj tej poslednej, úradníckej. Žiaľ, aj pani prezidentky. To je taká demonštrácia neschopnosti, ktorú verejne ukazovali , že až pociťujem ako občan hanbu, že nám takéto niečo vládlo a že je to zo Slovenska. Akútne je treba, aby sa ujala čo najskôr výkonu funkcie nová vláda.

Zločinecké skupiny

Pri svojom oznámení o odchodu do civilu sa Štefan Hamran vyjadril, že očakáva, že bude účelovo stíhaný. Ako akt pomsty nových vládnych politikov, lebo odvádzal poctivú a odvážnu prácu. Vy nie ste politik, ale skúsený bezpečnostný expert, existujú podľa vás dôvody, pre ktoré by mohol (mal?) byť Štefan Hamran trestne stíhaný?

Ak by bol pán Hamran, ako hovorí účelovo stíhaný, odporúčam mu u Generálneho prokurátora SR využiť §363. Ten sa im našťastie napriek spravodlivému stíhaniu všetkých ostatných organizovaných zločineckých skupín v štáte a s tým spojeným vytrvalým úsilím nepodarilo zrušiť. Dúfam, že ste postrehli drobnú iróniu.

A pripomeniem iné jeho presvedčenie – veď o tom rozhodne súd, no nie ?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bezpečnostný expert Zábojník pre eReport: Jediné, čo sa Hamranovi podarilo, bolo spolitizovať policajný zbor!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie