eReport.sk
Ďalší súd mu dal za pravdu
Jeden z "čurillovcov," trestne stíhaný vyšetrovateľ Pavol Ďurka. Zdroj: Tv Markíza

Čurillovci zametajú kauzy pod koberec: Z inšpekcie miznú spisy proti vyšetrovateľom NAKA!

V polícii pravdepodobne po voľbách nastane poriadne zemetrasenie! Policajná inšpekcia bola dlhú dobu v otvorenom konflikte s vyšetrovateľmi NAKA, ktorí sú verejne známi ako „čurillovci“.

Neskôr sa čurillovcom podarilo dostať na Úrad inšpekčnej služby svojich ľudí, napríklad vyšetrovateľa Pavla Ďurku, ktorý dostal vysoké miesto na inšpekcii aj napriek tomu, že je týmto úradom vyšetrovaný a je v zjavnom konflikte záujmov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová Ukrajina
  2. Progresivizmus je totálne politické a kultúrne dno
  3. Demontáž právneho štátu

Dlhoroční zamestnanci nič také v živote nezažili

Tieto konflikty záujmov viacerých predstaviteľov inšpekcie teraz zrejme prinášajú prvé negatívne plody. Z inšpekcie totižto začali miznúť dokumenty, ktoré majú byť súčasťou dôkazov o protizákonnom konaní čurillovcov počas posledných rokov.

“Dnes sa dostavil na odbor špeciálnych činností zástupca riaditel’a Úradu inšpekčnej služby pán Svitok. Ktorý v našej neprítomnosti, teda v neprítomnosti vedenia tohto odboru, na základe predloženého písomného pokynu zástupcu riaditel’a Úradu inšpekčnej služby pána Svitoka vzal všetky spisy týkajúce sa vyhotovovania zvukových záznamov z akcií špecializovaného tímu Oblúk k sebe,” píšu v liste ministrovi vnútra riaditeľ odboru špeciálnych činností Martin Littera a jeho zástupkyňa Martina Holosová podľa Plus 7 dní. Ide pritom o veľmi úspešných ľudí, keďže na inšpekcii, na rozdiel od čurillovských nováčikov, pôsobia už trinásť a štrnásť rokov.

Účelové konanie v prospech čurillovcov?

Utajované spisy, v ktorých sa vedú aj trestné konania, zobral zástupca riaditeľa Inšpekcie Svitok vraj za účelom kontroly nadriadeným. “Nespochybňujeme právo nadriadeného vykonať kontrolu v týchto spisoch, avšak mal tak urobiť za našej prítomnosti a na našom pracovisku. V dôsledku uvedeného konania, ktoré považujeme za absolútne účelové, nebude možné do budúcna vylúčiť akúkol’vek manipuláciu s uvedenými spismi a rovnako tak nebude možné vylúčiť ani to, že sa s týmito spismi oboznámili neoprávnené osoby,” avizujú ministrovi, už pravdepodobne novému, Littera a Holosová.

Littera a Holosová zároveň naznačujú, že Svitokove konanie môže byť namierené naozaj vyslovene v prospech čurillovcov. Ďalším cieľom môže byť diskreditácia poctivých vyšetrovateľov, ktorí sa podieľajú na objasňovaní skutkov čurillovcov. Autenticita listu zamestnancov inšpekcie ministrovi je potvrdená.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čurillovci zametajú kauzy pod koberec: Z inšpekcie miznú spisy proti vyšetrovateľom NAKA!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre