eReport.sk

Trnavský Športovec roka 2023

Na Strednej športovej škole Jozefa Herdu v Trnave už od roku 1997 vyrastajú úspešní športovci. Každoročne sa tí najlepší z najlepších bijú o prvé priečky v ankete Športovec roka. Tento rok už po 24. raz. Do ankety nominovali tréneri školy až 23 žiakov z rôznych športových odvetví, napríklad džudo, plávanie, krasokorčuľovanie, jazdectvo.

Na hlasovaní počas decembra sa mohli zúčastniť študenti i zamestnanci školy. Odborná trénerská športová rada vybrala troch najlepších. Výsledky ankety slávnostne vyhlásili 8. februára 2024 v Divadle Jána Palárika v Trnave. Zúčastnili sa na ňom pozvaní čestní hostia, medzi ktorými nechýbali zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, národných športových zväzov, predstavitelia športových klubov, tréneri, pedagógovia, rodičia a žiaci školy.

Talent roka 2023

Za najväčší talent za predchádzajú kalendárny rok vyhlásili len 13-ročného džudistu Olevera Šlahora, ktorý to považuje za veľký úspech a povedal, že to vôbec nečakal. Na majstrovstvách Slovenska získal striebornú medailu a darilo sa mu aj na ďalších domácich i medzinárodných turnajoch.

Kolektív roka 2023

Ocenenie získalo družstvo džudistov pod vedením trénerky Ivany Komlóšiovej a trénera Jozefa Svátka. Minulý rok bol pre nich mimoriadne úspešný. Okrem iného získali aj ocenenie Slovenského zväzu judo ako „Najlepší mládežnícky tím Slovenska 2023“. 

Tretie miesto pre gymnastku

Na bronzovej priečke sa umiestnila športová gymnastka Sára Surmanová, ktorá má za sebou účasť na Majstrovstvách Európy  a na Svetových pohároch.

Na druhom mieste dorastenecký reprezentant v džude

Druhé miesto obsadil džudista Juraj Odkladal, ktorý sa na podujatí nemohol zúčastniť, plnil si povinnosti s reprezentačným výberom.

Prvé miesto nebolo prekvapením

Na prvom mieste sa podľa očakávania umiestnil krasokorčuliar Adam Hagara a obhájil tak prvenstvo z minulého roka. V poslednom období žne jeden úspech za druhým. Na Olympijských hrách mládeže stratil len 0,5 bodu na 1. miesto, na seniorských Majstrovstvách Európy obsadil 11. miesto a na sklonku roka sa stal tretím najlepším juniorom na svete. 17-ročný Trnavčan už poctivo trénuje štvorité skoky, aby mohol preniknúť medzi mužskú krasokorčuliarsku špičku.

Toto podujatie je dôkaz, že na pôde Strednej športovej školy Jozefa Herdu vyrastá veľa úspešných mladých športovcov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trnavský Športovec roka 2023

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre