eReport.sk
Policajt záchranárovi nariaďuje schovať transparent.
Policajt záchranárovi nariaďuje schovať transparent. Foto: eReport

VIDEO Znechutení zdravotníci pred NR SR: Polícia im naparila pokuty, odviezli šéfov záchranárskej komory!

Vláda Eduarda Hegera dostáva ďalšie „kvapky“! To, že vytvára podľa mnohých chaos a zmätky pri zavádzaní protipandemických opatrení je zrejme každému príčetnejšiemu občanovi už dávnejšie jasné. Zároveň však platí, že si vládny štvorspolok proti sebe zjavne poštval aj tú časť ľudí, ktorí v súčasnej dlhodobej covidovej kríze patria určite medzi najkľúčovejších – teda zdravotníkov.

Potvrdilo to aj utorkové „poďakovanie“ pred Národnou radou (NR) SR, ktoré tam v utorok zorganizovala Slovenská komora zdravotníckych záchranárov. S kamerou bol pri tom aj eReport.

Záchranári pozývali na „poďakovanie“

„Príďte sa o 14:00 pred NR SR v Bratislave poďakovať poslancom a vláde SR ich prístup k záchranárom a zdravotníkom počas pandémie a počas posledných rokov. Rovnako ďakujú naše spolupracovníčky sestry. Prichádza každý individuálne, poďakovanie nie je zhromaždenie ani hromadné podujatie. No každý jednotlivec sa počíta. Rešpektujte prosím – odstupy – respirátor aj vonku – oblečte si uniformu, prípadne tyvac (samozrejme aj v civile)- zoberte sanitku (ak je to možné),“ takúto výzvu adresovala komora ešte v pondelok a v utorok sa pred parlamentom zdravotníci naozaj aj zišli.

Zdroj: fb/slovenská-komora-zdravotníckych-záchranárov

„Sme sklamaní, unavení a totálne vyčerpaní. Vláda sa na nás vykašľala,“ skonštatoval pred parlamentom prezident Slovenskej komory záchranárov František Majerský. On aj ďalší „ďakovači“ poslancom cez transparenty odkázali všeličo, čo rozhodne nie je dobrou vizitkou tejto vlády. „Bude z nás záchranář,“ stálo na jednom z nich, ktorým prítomní avizovali hrozbu, že naši slovenskí zdravotníci odídu zo Slovenska do Českej republiky.

„Vláda, ste klamári!“

Ďalšie transparenty rovnako jasne podčiarkovali to, akou optikou vnímajú pracovníci zo záchraniek postoj súčasnej koalície k ich požiadavkám: „Vláda, ste klamári! Skokovité navýšenie miezd záchranárov. 34 eur v hrubom?“

Niektoré odkazy tých, ktorí prišli vládnym politikom „poďakovať“ boli adresné a menovali napríklad premiéra Hegera, ministra Vladimíra Lengvarského či jeho predchodcu v ministerskom kresle, poslanca OĽANO Mareka Krajčího.

VIDEO Takto „ďakovali“ zdravotníci pred parlamentom vláde

Foto: eReport

„Ďakovanie“ pred parlamentom neuniklo ani pozornosti polícii, ktorá nielenže zdravotníkom kontrolovala covid passy, ale im podľa našich informácií rozdávala aj pokuty. „Prezidenta záchranárov Majerského aj viceprezidenta Michala Weincillera práve odviezla polícia a ostatných pokutovali za plagáty,“ zistil eReport priamo pred NR SR, kde panovala, jemne povedané, nepríjemná atmosféra.

Policajti odvážajú spred parlamentu šéfa záchranárskej komory Františka Majerského. – Foto: eReport

Na „ďakovačke“, ktorú zorganizovali záchranári, ktorí sa snažili policajtom vysvetliť, že nejde o protest, mali muži zákona veľký problém práve napríklad so spomínanými transparentmi.

VIDEO Utorkovú popoludňajšiu situáciu pred parlamentom zachytila aj naša kamera

Zdroj: eReport

Na záver pripájame aj video, v ktorom pre reportérku portálu eReport Mimi Šrámovú reaguje pred parlamentom šéf záchranárskej komory Majerský. Všetky videá nájdete aj na našom YouTube kanáli.

VIDEO František Majerský: Vláda sa na nás vykašľala

Zdroj: youtube.com/eReport

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec OĽANO Jozef Pročko
  2. Policajti pri záchranárovi s transparentom pred NR SR.
  3. Polícia odváža spred parlamentu šéfa záchranárskej komory Štefana Majerského.
  4. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  5. Peter Weiss

Protest Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov podľa TASR podporilo napríklad mimoparlamentné KDH, upozornilo na preťaženosť zdravotníkov a vyzvalo vládu na urýchlene riešenie. Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že dlhodobý zlý prístup štátu vyháňa zdravotníckych pracovníkov. „Namiesto toho, aby malo Slovensko opravu zdravotníckeho systému ako prioritu číslo jeden, zdravotníci počúvajú, že v rozpočte na nich nezostalo adekvátne miesto,“ podotkol.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Znechutení zdravotníci pred NR SR: Polícia im naparila pokuty, odviezli šéfov záchranárskej komory!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre