eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: fb/premier.sr

VIDEO Heger vyčlení z premiérskej rezervy slušný balík: Musíme deti učiť, ako majú myslieť!

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) poskytne časť financií z rezervy premiéra organizáciám, školám či záujmovým združeniam, ktoré sa venujú vzdelávaniu. Zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti a boj proti informačným hrozbám a šikane vo výške 300.000 eur. TASR o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

Dovolili sme, aby náš priestor zaplnili dezinformácie a hoaxy. Bojovať proti tomu musíme už od malička.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Premiér sa odvoláva na prieskumy, podľa ktorých Slovensko zaostáva v teoretických vedomostiach aj praktických skúsenostiach vo finančnej, mediálnej a digitálnej gramotnosti. „V dnešnej dobe, keď mediálny priestor zahlcujú dezinformácie a hoaxy, je potrebné tak u detí, ako aj dospelých rozvíjať kritické myslenie, aby sa vedeli v tomto informačnom chaose správne orientovať,“ zdôraznil.

Podľa Hegera aj súčasná vojna na Ukrajine ukázala, že sme podceňovali niektoré hrozby. „Dovolili sme, aby náš priestor zaplnili dezinformácie a hoaxy. Bojovať proti tomu musíme už od malička. A teda učiť deti nie čo si majú myslieť, ale ako majú myslieť,“ vyhlásil predseda vlády.

Deklaroval, že financie z rezervy sa budú využívať na verejnoprospešné účely, a že sa končia časy, keď sa vynakladali netransparentne alebo na osobnú prezentáciu bývalých premiérov.

Zdroj: fb/premier.sr

ÚV ozrejmil, že do výzvy sa môžu zapojiť samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Žiadosti možno podľa jeho slov predkladať prostredníctvom elektronického formulára, dostupný je na webe vlády. Termín uzávierky je 13. mája.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Roman Mikulec
  3. Poslanec NRSR Michal Šipoš (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger vyčlení z premiérskej rezervy slušný balík: Musíme deti učiť, ako majú myslieť!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti